Фото: prolviv.com
Шостий апеляційний суд Києва скасував історико-архітектурний опорний план Львова, що відкриває шлях для хаотичної забудови міста. Засідання відбулося у закритому письмовому провадженні, без можливості для Міністерства культури та Львівської міської ради публічно захистити свою позицію, про що повідомив Андрій Садовий, міський голова Львова.
Також він попередив, що міська рада вже готує касаційну скаргу і не збирається здаватися у боротьбі за збереження історичної спадщини міста.
«Це ще один доказ того, що Україна потребує якісної судової реформи. Усі рішення, які стосуються громад, мають прийматися та обговорюватися у публічному процесі. Я прошу всіх журналістів, блогерів, громадських активістів звернути увагу на цю ситуацію. На жаль, сьогодні публічність є нашим єдиним захистом і надією на справедливість», — підкреслив мер Львова.
Читайте також: У Львові хочуть збудувати 25-поверховий будинок, всупереч історико-архітектурному плану
Міська влада запевняє, що готова до рішучих дій, адже спадщина Львова є частиною культурної спадщини всієї України та світу.
Нагадаємо, історико-архітектурний опорний план Львова, який регулює будівництво в історичних районах міста, оскаржують у двох судах – у Києві та у Львові. Двоє позивачів прагнуть будувати 25-поверхові будинки в історичному ареалі/ буферній зоні ЮНЕСКО - на вулицях Липинського, 13б та Вербовій, 15а. Висотність цієї забудови суперечить не лише положенням Історико-архітектурного опорного плану, а й положенням плану зонування території.
У столиці документ оскаржували в частині затвердження його Міністерством культури та стратегічних комунікацій, а у Львові – в частині затвердження його департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної військової адміністрації.
Додамо, для Львова історико-архітектурний опорний план міста затвердили в січні 2024 року.
Що таке історико-архітектурний опорний план?
Це базовий документ містобудівної документації, призначений зокрема для опрацювання генерального та детального планів. Документ містить інформацію про окремі споруди та інші об'єкти культурної та архітектурної спадщини. На ньому позначено пам'ятки архітектури, історичну забудову, значні історичні містобудівні об'єкти, пам'ятки історії, елементи ландшафту тощо. Разом з історико-містобудівним планом є основним документом Генерального плану міста.
Завдяки цьому документу будь-яке будівництво, реконструкція чи реставрація у межах історичного реалу вимагає низки додаткових погоджень проєктної документації у ще однієї інстанції – Мінкульту.
__________________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.