фото: petanque.lviv.ua
У середу, 4 вересня, Господарський суд Львівської області відмовив Галицькій окружній прокуратурі у задоволенні позову щодо визнання договору оренди Порохової вежі недійсним. Про це повідомила Львівська спілка архітекторів Національної спілки архітеткторів України.
Запису у Єдиному державному реєстрі судових рішень про засідання 4 вересня ще немає, проте у повідомленні Львівської спілки архітекторів вказують, що саме управління майном спільної власності Львівської облради, як орендодавець, виступило за розірвання договору оренди та повернення Порохової вежі у розпорядження комунального підприємства ЛОР «Нерухомість та майно».
У Спілці пояснюють, що орендодавець не погодив вчасно передачу майна з центральним органом культурної спадщини – Міністерством культури та інформаційної політики України. Прокуратура вважала це порушенням вимог пам’ятко-охоронного законодавства, проте винною визнала Львівську спілку архітекторів.
Додамо, що Львівському відділенню архітекторів отримало Порохову вежу у розпорядження ще у 1956 році за рішенням Львівської облради. Саме спілка займалась активною реставрацією пам'ятки, яка була в занедбаному стані та без даху за результатами Другої світової війни. Вже після розпаду Союзу РСР, у 1991 році, будівля Порохової була віднесена до державної власності. А з 1997 року повинна була бути зарахована до власності Спілки архітекторів України. Попри це, у 2009 році право на пам'ятку набула Львівська облрада.
Нагадаємо, ще у 2018 році керівництво Львівської обласної організації Спілки архітекторів України і Львівської обласної ради ухвалили спільне рішення про початок активного діалогу щодо перетворення Будинку архітектора в Пороховій вежі у «Міжнародний архітектурно-мистецький центр Львівщини».
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.