Тімоті Снайдер про фундаментальні помилки Трампа та що вирішив саміт у Лондоні щодо України. Підсумки доби

761 0
Нині, 2 березня, та 1 103 доба героїчного спротиву агресії рф.
Saul Loeb /AFP via Getty Images

Saul Loeb /AFP via Getty Images

Акцент дня: У Львові відреставрують будинок-пам’ятку та створять там культурно-просвітницький центр. Спершу місто говорило про відновлення кінотеатру, та згодом приміщення продали за 25 мільйонів гривень.

Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 97 бойових зіткнень, з них 18 на Покровському напрямку. 15 разів ворог атакував на Лиманському напрямку та 14 – на Торецькому. На Курщині українські воїни відбивали 30 атак загарбницької армії.

Противник завдав одного ракетного та 62 авіаційних ударів, використавши чотири ракети та 62 керовані бомби, 869 ударів дронами-камікадзе, здійснив понад чотири тисячі обстрілів позицій наших військ.

Тема дня: «П’ять серйозних провалів». Снайдер назвав ключові помилки, яких припустилися американські лідери. Зокрема, історик серед помилок називає відсутність порядності та провал стратегії.

Ключові події

1. «Час діяти!» Ключові заяви прем’єр-міністра Британії після саміту щодо України. Кір Стармер оголосив про 1,6 млрд фунтів для України для закупівлі понад 5000 зенітних ракет.

На цю ж тему: Британія, Франція та Україна підготують план «припинення бойових дій». Премʼєр-міністр Великої Британії закликав «не відволікатись від головної мети – встановлення тривалого миру в Україні»;

2. Нові правила для ФОПів з березня: що потрібно знати і які штрафи загрожують. З 1 березня 2025 року набувають чинності нові вимоги до форматів чеків та застосування реєстраторів розрахункових операцій для ФОПів. Зокрема, це стосується нових штрафів за порушення правил розрахункових операцій, а також за невідповідність чеків чинним законодавчим вимогам.

Читайте також: Міськрада остаточно програла суд за будинок на території збанкрутілої Львівської макаронної фабрики. Йдеться про будівлю складу на вул. Городоцькій, 170, яку викупили після банкрутства «Львівської макаронної фабрики».

Та: Прокуратура намагалась повернути Міноборони ділянку на Львівщині. Суд відмовив. Справа стосувалася 3,3 га землі військового містечка;

3. Стан Папи Римського стабілізувався після респіраторного кризу. Папа продовжує самостійно харчуватися і регулярно проходить респіраторну фізіотерапію.

Читайте також: Нині починається Великий піст 2025-го року. Важливі дати і традиції. Завершиться піст 19 квітня, а 20 квітня християни відзначатимуть Великдень;

4. «Ми починаємо з нуля». Біля Львова згоріли склади відомого садового центру. Ймовірна причина – коротке замикання в щитовій. Версію підпалу підприємець відкидає, оскільки пожежа почалася в робочий час, коли всі співробітники були на місці.

Читайте також: Від нині один з автобусів у Львові курсуватиме за скороченим маршрутом. На звернення перевізника маршрут автобусів скоротили, аби його зберегти та зберегти сполучення з онколікарнею.

Та: В березні до Львова і Трускавця курсуватимуть додаткові поїзди. Продаж квитків уже відкрито;

5. Який вигляд мала львівська Ратуша. Архів опублікував давні ілюстрації. Перша згадка в актах про ратушу є з 1381 року.

Погода: Коли у Львові прогнозують потепління. Прогноз на березень. Дата стійкого переходу середньої добової температури через 5º в бік підвищення на Львівщині буде 23 – 29 березня, в горах 5 – 8 квітня.

Читайте також: Чи перейде Україна на літній час і коли переводити годинники. Перехід на зимовий час у листопаді мав стати останнім випадком переведення годинників в Україні. Однак закон так і не набув чинності, тому перехід на літній час у 2025 році, ймовірно, таки відбудеться.

Слава Україні. Гарного Вам дня!


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!