фото: твоє місто
«Земне і високе»
У «Львівському палаці мистецтв» 24 вересня відкрили унікальну виставку «Земне і високе». Це вишиття та різні ужиткові речі жителів села Підберізці, що на Львівщині: портьєри, рушники, верета, обруси, одяг, зокрема запаски, крайки, вишиті сорочки, спідниці та кептарі (камізельки). Загалом – приблизно 150 експонатів.
Також тут можна побачити деревʼяні барельєфи Івана Весни – українського скульптора, який народився у Підберізцях і займався різьбою та скульптурою. Його роботи є у церкві Миколая, музеях Івана Франка у Львові та Нагуєвичах, у музеї Тараса Шевченка в Києві, а також у приватних колекціях за кордоном.
На виставці експонують і світлини екстерʼєру та інтерʼєру церкви Архистратига Михаїла у Підберізцівській сільській територіальній громаді, яку збудували у 1891-1910 роках у неовізантійському стилі за проєктом архітектора Івана Левинського. На фотографіях можна оглянути монументальні розписи Модеста Сосенка, які досі прикрашають інтерʼєр храму.
«Обличчя української мрії»
У Львові презентували Всеукраїнський виставковий проєкт «Обличчя української мрії». Його мета – розповісти про українських дітей і те, що вони переживають через російське вторгнення та втрачене дитинство.
Проєкт «Обличчя української мрії» – це 32 дитячі роботи, змальовані у портретах, пейзажах, описані у листах та есе. Участь у проєкті взяли діти та молодь від 4 до 18 років з 22 регіонів України. Загалом йдеться про 215 учасників. Це діти військових, волонтерів та ті, кому довелось тікати від війни за кордон.
Виставку можна оглянути до 18 жовтня на площі перед Львівським національним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької. Опісля її експонуватимуть в Дніпрі, а далі роботи мандруватимуть Європою.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.