На Львівщині показали, як може виглядати відреставрована давня пам'ятка, що під загрозою. Візуалізація

5488 0
Кожен варіант передбачає відновлення зруйнованих елементів.
Фото: Бродівська міська рада

Фото: Бродівська міська рада

У Бродах, що на Львівщині, представили два проєкти реставрації синагоги XVIII століття, що є пам'яткою національного значення, та простору біля неї. Вони передбачають відновлення зруйнованих елементів та переосмислення призначення цієї будівлі у середмісті Бродів.

Джерело: Бродівська міська рада

Проєкт розробила місцева мешканка, студентка Львівського Національного Університету Природокористування Юлія Надорожняк. 

«Застосували метод інтерактивної архітектури , який дозволяє поєднувати потреби архітектурної спадщини у збереженні та одночасно доступ для відвідувачів, просвітництво та можливість торкнутися історії. Один з проєктів передбачає пасаж, виставкові зали, оглядові тераси для відпочинку. Інший – орієнтований на створення торгово-розважального комплексу зі збереженням архітектурної спадщини», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у Бродівській міськраді наголосили, що варто зберегти центральні елементи, ліпнину у внутрішніх інтер'єрах.

Нагадаємо, що у червні 2023 року обвалилося склепіння та дахівка синагоги. Крім того, у 2021 році у Великій Бродівській синагозі стався обвал однієї з колон головної зали, що тримала дах. Тоді колона зруйнувало, а дах, який до того був аварійний, зірвало ще більше.

Читайте також: У Великій Бродівській синагозі, яка є пам'яткою архітектури, обвалився дах

Для довідки:

Кам'яна синагога була збудована 1742 року на місці дерев’яної, яка згоріла. З її історією пов’язано чимало легенд та переказів. У травні 1859 вона стала жертвою великої пожежі, яка знищила більшу частину Бродів. На початку ХХ століття тут проводилися ремонтні роботи. Значних ушкоджень синагога зазнала під час Другої світової війни – були втрачені південна та північна прибудови. У 1960-х роках тут провели ремонт і облаштували приміщення під склад. Через постійне протікання даху будівлю перестали використовувати взагалі. У 1991 році місцева влада намагалася провести реставрацію синагоги і пристосувати її для картинної галереї, однак задум так і не був втілений в життя. Зараз пам’ятка перебуває в аварійному стані.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!