У Львівобленерго пояснили, чому обсяг споживання електроенергії не зменшився з графіками відключення

2694 0
Обсяг використання приладів залишається таким же, але розподіляється на інший час.
Фото: Unsplash

Фото: Unsplash

Графіки погодинних відключень не призначені для зменшення загального споживання електроенергії. Їх головна мета — забезпечити баланс між виробництвом та споживанням електроенергії в реальному часі. Про це повідомили у «Львівобленерго». 

«Це необхідно, оскільки в енергосистемі має бути постійна рівновага між тим, скільки електроенергії виробляється і споживається в кожен момент. Електроенергію неможливо накопичити в енергосистемі, тому вироблений обсяг має бути одразу спожитий», – йдеться в повідомленні.

До атак окупантів на енергетичну інфраструктуру пікові навантаження вранці та ввечері покривалися тепловими та гідроелектростанціями. Однак під час російських обстрілів постраждали саме ці об’єкти генерації.

Оскільки атомні станції не можуть швидко змінювати обсяг виробленої електроенергії, зараз можливості виробляти і доставляти електроенергію суттєво обмежені. Як наслідок, впроваджені графіки відключень, адже неможливо задовольнити потреби всіх споживачів одночасно.

«Якщо не впроваджувати відключення, частота в мережі може знизитися до критичного рівня. Це загрожує повним відключенням енергосистеми, відновлення якої може зайняти дні або навіть тижні», – зазначили у «Львівобленерго».

Читайте також: Денні і тижневі графіки відключення світла на Львівщині. Яка між ними різниця

Люди пристосувалися використовувати електроенергію у час, коли вона є. Наприклад, якщо раніше прання робили переважно ввечері, то тепер його можуть робити вночі, вранці чи вдень, коли є електрика. Обсяг використання приладів залишається таким же, але розподіляється на інший час.

«До графіків більшість вмикали пральні машини та інші прилади о 18:00 – 21:00, а зараз це навантаження розподілено протягом доби – залежно від того, коли є електроенергія за погодинними відключеннями: наприклад, о 7:00, 11:00, 13:00 чи 23:00», – пояснили в «Львівобленерго».

Нагадаємо, що постійні тижневі графіки погодинних відключень у Львові та області знову змінили, зважаючи на значний обсяг обмежень споживання електроенергії за розпорядженнями НЕК «Укренерго».

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!