
Фото: ЛОДА
У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні ОХМАТДИТ планують створити передопераційний хол нового зразка – приміщення адаптивного типу для введення в наркоз і післяопераційного пробудження у присутності батьків. Для цього львів’ян просять підтримати лікарню на Спільнокошті.
Адаптивні кімнати, де дитина засинає та прокидається після операції в присутності найрідніших, є поширеною практикою у Європі. Організатори та творці проєкту переконані, що і в львівській дитячій лікарні ОХМАТДИТ може бути затишно, як удома, найважливіше – зовсім не страшно для малечі.
Читайте також: Дихає сама. У Львові 5-річна дівчинка, в якої Сovid-19 уразив 80% легень, почала одужувати
Приміщення для створення такої палати в лікарні виділили у Центрі малоінвазивної хірургії.
«У закордонних практиках це нормально, коли мама відводить за руку в операційний блок і забирає після операції. Присутність мами чи тата впливає на одужання дитини. Ця практика за кордоном існує уже давно. Ми близькі до того, щоб зробити таке у себе в ОХМАТДИТі», – каже керівник Центру малоінвазивної хірургії лікарні ОХМАТДИТ Андрій Дворакевич.
Для створення холу планують об’єднати два окремі приміщення (частину коридору і балкону), провести ремонт, закупити автоматизовані розсувні двері, а українські художники розмалюють стіни кімнати казковими сюжетами, бо стіни, як і казки, лікують. У такий спосіб атмосфера передопераційного холу максимально буде наближена до домашньої. Крім того, маленькі пацієнти тут засинатимуть в обіймах батьків.
Читайте також: Менше болю і розрізів. «ОХМАТДИТ» отримав сучасну техніку для ендоскопічних урологічних операцій
Плановий бюджет проєкту «Добрі сни діточкам, або художнє оформлення передопераційного холу у Львівському Охматдиті» становить 464 844 грн. Із них 64 844 грн – це власні кошти ГО «Фундація підтримки мистецьких ініціатив «Візія». 200 тисяч грн планують зібрати на Спільнокошті «Велика ідея». Ще 200 тис. грн надасть Міжнародний фонд «Відродження» у межах конкурсу «Культура. Спільнота» за умови, що вдасться зібрати потрібну суму на Спільнокошті. Підтримати проект можна тут.