
Фото ілюстративне: Львівська ОВА
Цьогоріч підготовка до експлуатації доріг Львівської області у зимовий період відбувається дещо складніше, аніж це було у попередні роки. Станом на зараз підрядні організації продовжують робити заготівлю необхідних протиожеледних матеріалів (пісок, технічна сіль), повідомляє департамент дорожнього господарства Львівської ОВА.
У департаменті дорожнього господарства виокремлюють дві основні проблеми:
1. По-перше, у 2024 році обслуговування доріг відбувається лише коштом обласного бюджету. Якщо раніше на ці потреби гроші виділяли з Державного дорожнього фонду, то зараз кошти повністю скерували на обороноздатність країни. Йдеться про 700 мільйонів, які мали б компенсувати усі витрати на експлуатацію та ремонт доріг на Львівщині. Зараз же утримання здійснюють, маючи обмежений фінансовий ресурс – 140 мільйонів гривень з обласного бюджету.
Важливо, що ці кошти розподіляють на увесь рік, а не лише для підготовки до зими. Для утримання доріг на достатньому рівні цього ресурсу недостатньо. У зв’язку з цим, департамент дорожнього господарства не в змозі проводити постійні патрульні та превентивні заходи з посипання протиожеледним матеріалом автомобільні дороги протягом усього осінньо-зимового періоду по всій протяжності автомобільних доріг;
2. По-друге, значну частину працівників дорожніх організацій мобілізували до ЗСУ. Тому зараз існує проблема у механізаторах дорожньої техніки. У випадках цілодобових складних погодних умов та постійної роботи для однієї одиниці техніки необхідно три людини, щоб забезпечити належний режим праці та відпочинку. На зараз можливо забезпечити не більше двох механізаторів, що може уповільнити процес.
«На балансі Львівської ОВА перебувають 1020 доріг місцевого значення. З огляду на ці чинники, ми не можемо в повному обсязі та в один момент обробити усі дороги. Першочергово техніка виїздить на пріоритетні відрізки шляху, наприклад ті, які ведуть до пунктів пропуску в нашій області.
Днями в мережі поширили відео, зняти поблизу селища Новий Яричів, де кілька автомобілів з’їхали з траси через слизьку дорогу. На цій автомобільній дорозі встановлені знаки, що попереджують про ожеледицю на цій ділянці. Учасники руху не врахували дорожньої обстановки, ймовірно не зменшили швидкість руху, що спричинило аварійно-небезпечну ситуацію. Цю дорогу у той же день посипали. Ще раз наголошу, утримання доріг відбувається за пріоритетністю та поступово», – акцентував директор департаменту дорожнього господарства Орест Шуліковський.
Разом з тим, в області є дороги на балансі Служби відновлення та розвитку інфраструктури. Йдеться про 2060 кілометрів. Для їхнього обслуговування залучать 209 одиниць техніки. Очищення доріг також здійснюють за пріоритетністю.
«Протиожеледних матеріалів, піску та солі заготували в достатній кількості. Минулого тижня, коли спостерігали погіршення погодних умов, на дорогах працювали 105 одиниць техніки та 150 наших працівників. Тоді використали 3,5 тисячі матеріалів для оброблення доріг. Важливими для експлуатації є дороги, які ведуть до кордону, а також мають важливе логістичне значення: Київ-Чоп, Львів-Краковець, Львів-Шегині, Тернопіль-Рава-Руська. Якщо погодні умови будуть погіршуватися, за погодженням поліції, вимушено зупинятимемо рух транспорту, щоб обробити дорогу. Це стосується лише великогабаритного транспорту», – зазначив керівник Служби відновлення та розвитку інфраструктури Олег Береза.
У разі ускладнень у русі на дорогах місцевого чи державного значення через погодні умови, мешканцям області радять звертатися на гарячу лінію Львівщини за номером – 1684.