У Львові хірурги врятували 6-річну дівчинку, в якої могла розірватися селезінка

645 0
Її живіт був гігантських розмірів, а селезінка заповнювала всю черевну порожнину.
ФОТО УМОВНЕ/ЛМР

ФОТО УМОВНЕ/ЛМР

У 6-річної дівчинки з Волині видалили селезінку через рідкісну генетичну хворобу, що спричинила важке ураження органу. Дитина хворіє з семимісячного віку, коли батьки вперше помітили збільшений живіт та знижені показники крові. Дівчинку тривалий час обстежували у різних медичних установах, і вона часто перебувала у реанімації. Через важку анемію їй систематично проводили переливання еритроцитарної маси кілька разів на місяць. Про це повідомили у Центрі дитячої медицини.

«Дівчинка потрапила до нашого Центру у дуже важкому стані. Її живіт був гігантських розмірів, а селезінка заповнювала всю черевну порожнину, підтискаючи печінку, діафрагму, легені та інші органи», – розповіла Ольга Дорош, гематологиня Центру. Після комплексного обстеження у дитини верифікували спадковий стоматоцитоз – рідкісне генетичне захворювання, що впливає на еритроцити та може спричиняти патологічне збільшення селезінки і порушення її функцій.

Через високий ризик самовільного розриву селезінки мультидисциплінарна команда Центру вирішила провести спленектомію. Операцію виконали дитячі хірурги Богдан Романишин, Андрій Кузик та Орест Лешневський. Перед хірургічним втручанням у Клініці імунології та ревматології дівчинці провели необхідні щеплення.

Читайте також: Львівські лікарі допомогли 12-річному хлопчику стати на ноги

Мама дівчинки зазначає, що до операції її дитина через важкий стан не могла відвідувати дитячий садок і гратися з ровесниками. Видалення селезінки допомогло нормалізувати життєво важливі функції організму, і тепер немає потреби у постійних трансфузіях. Зараз дівчинка активно відновлюється, готується до школи та знаходить час на розваги з іншими дітьми, живучи звичним життям здорової дитини.

Нагадаємо, що лікарі львівського Центру дитячої медицини «Охматдит» прооперували 5-річного хлопчика із вродженою вадою піднебіння, яка заважала йому говорити та ковтати їжу.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!