У Львові карантин через сказ. Що варто знати про хворобу та як вберегтися

913 0
«Твоє місто» пояснює, що це за хвороба, як передається та чому важливо вакцинувати тварин.
фото умовне

фото умовне

У Львові ввели карантинні обмеження через поширення сказу. Усі ветеринарні клініки призупинили прийом тварин без вакцинації проти сказу, за винятком екстрених випадків. «Твоє місто» пояснює, що це за хвороба, як передається та чому важливо вакцинувати тварин.

Що таке сказ

Сказ — це небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується враженням центральної нервової системи. 

Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Тільки вчасно наданий комплекс антирабічної допомоги може вберегти постраждалих людей від смертельних наслідків.

Ознаки сказу

Сказом частіше хворіють дикі тварини — вовки, лисиці, єноти, борсуки, ведмеді, білки та інші. Проте іноді заражаються і домашні улюбленці.

Ознаки сказу дуже різноманітні. Найбільш характерні — слиновиділення, фобія води, агресивність, параліч, але іноді вони можуть бути відсутні. У собак і кішок сказ протікає в двох формах: буйній і тихій.

Хвора буйною формою тварина стає агресивною, ховається по кутах, часто змінює місце проживання, тікає з дому, гризе неїстівні предмети. Голос пропадає. Собака стає дратівливою відмовляється від їжі і води, не відгукується на поклик, не слухається господаря. У неї відвисає хвіст і нижня щелепа, рясно виділяється слина, з'являється хиткість ходи. Тварина здатна мовчки, без гавкоту, накинутися на зустрічних і вкусити їх.

Найбільш небезпечна інша форма сказу — тиха. Основні ознаки хвороби можуть бути виражені слабо.

У разі підозри на захворювання тварини необхідно терміново звертатися до територіального органу Держпродспоживслужби вашого регіону.

Як вберегтися від сказу

У 99% випадків домашні тварини передають вірус сказу людям. Для того, щоб зменшити ризик заразитися сказом ВООЗ радять:

  • регулярно вакцинувати домашніх тварин від сказу;

  • маленьких домашніх улюбленців (кроликів, хом’яків, мурчаків) не можна вакцинувати, тому їх ліпше тримати подалі від доступу хижаків та інших диких тварин;

  • триматися подалі від тварин, тим паче, що хворі на сказ дикі тварини не бояться людей і підходять дуже близько;

  • для людей, що їздять до країн, де сказ поширений або постійно контактують з дикою природою, найкращим методом захисту є вакцинація від сказу.

Що треба знати про вакцинацію

Обов’язок кожного власника тварини — забезпечувати здійснення щорічного щеплення. Так ви рятуєте свого улюбленця від небезпечного захворювання сказу.

На сьогодні вакцина для профілактики сказу є в кожній області України. Для цього необхідно завітати до лікаря ветеринарної медицини, щоб зробити чіпування та щеплення проти сказу (можна робити з 12 тижнів віку тварини).

Ідентифікація тварин повинна бути зроблена раніше ніж вакцинація проти сказу. Зазначені дії повинні бути внесені у ветеринарно-санітарний паспорт встановленого зразка, який видається у державній лікарні ветеринарної медицини.

Зазначимо,що з 11 по 13 листопада в парку імені Івана Франка, на вигульному майданчику відбудеться безкоштовна вакцинація домашніх улюбленців проти сказу. Мешканців запрошують приводити своїх котів та собак для щеплення з 15:00 до 17:00. 

Нагадаємо, на Львівщині зафіксували 96 випадків сказу серед домашніх тварин, що пов'язано з недостатньою вакцинацією. Серед зафіксованих випадків 44 лисиці, 25 собак і 23 коти. Крім цього, зареєстровано два випадки у великої рогатої худоби, а також по одному випадку у куниці та рисі.

__________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!