У Львові планують встановити чотири установки для генерації електроенергії. Що це змінить

7562 0
В межах проєкту розроблять проєктну документацію для реконструкції «об’єкта» ЛМКП «Львівтеплоенерго» з розміщенням та підключенням 4-х когенераційних газопоршневих установок.
Фото: Rolls-Royce

Фото: Rolls-Royce

У п’ятницю, 9 серпня,  ЛМКП «Львівтеплоенерго» опублікувало тендер на виконання робіт з розробленням проектної документації по об’єкту: «Реконструкція «об’єкта» «Львівтеплоенерго» з розміщенням та підключенням 4-х когенераційних газопоршневих установок. Відповідне оголошення розмістили на майданчику для електронних торгів Prozorro. 

Згідно з оголошенням, в межах робіт планують визначити місця встановлення когенераційних газопоршневих установок (КГУ), облаштування будівель для цього, а також встановлення систем інженерного захисту. Окрім того, йдеться про самостійне встановлення КГУ, приєднання їх до теплових мереж, облік енергоресурсів КГУ та проектування системи автоматичного контролю та управління.

Як вказано в орієнтовному календарному плані, розроблення проєктно-кошторисної документації займе сім місяців. Будівельні роботи запускатимуть у дві черги, що сумарно триватиме 15 місяців. Перша черга – зведення будівлі та поетапне встановлення КГУ, що відбуватиметься в чотири пускові етапи (триватимуть 6, 2, 2 та 2 місяці), а друга черга – будівництво системи віддачі теплової потужності, що триватиме 3 місяці. 

Зазначимо, що йдеться про когенераційні газопоршневі установки B35:40 V12 AG виробництва BERGEN Engines AS.

Фото: IndiaMart

Вартість усіх робіт становитиме 470 млн 662 тис. грн, які виділять з власного бюджету ЛМКП «Львівтеплоенерго».

Усі чотири установки генеруватимуть 20 МВт електроенергії. Як пояснив «Твоєму місту» виконавчий директор асоціації «Енергоефективні міста України» (АЕМУ) Святослав Павлюк, такі потужності покриють лише потреби «Львівтеплоенерго». 

«20 МВт – це швидше власні потреби «Львівтеплоенерго», тобто на роботу мереж, систем, помп та подачі тепла до будинків. Для міста це не та цифра, котра щось сильно змінить. Я думаю, що загальне споживання Львова – це десь 600-700 МВт приблизно», – вказав експерт. 

Додамо, що за коментарем «Твоє місто» звернулось і до Львівської міськради та наразі очікує відповіді.

Нагадаємо, що з наступного тижня в Україні можуть відновити графіки відключення світла через прогнозовану спеку.

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!