У Львові презентували проект «Чисте місто». 8 фактів

5251 0
25 квітня у Львові представили екологічну ініціативу «Чисте місто», яка вже активно діє у Львові і допомагає навчальним та культурним закладам вчитись сортувати відходи, та пілотний еко-проект «ПолітехЕко». Пропонуємо прочитати відповіді на найпоширеніші запитання про ініціативу від засновників проекту.

Хто створив Екоініціативу «Чисте місто» у 2017 році?

Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ, Соціальна ініціатива «Хтось не зробить!», Медіа-хаб Твоє Місто, Зелена коробка, за підтримки компанії «Вторресурси Захід». Почалось усе з організації сортування відходів на масових заходах Львова та області СІ «Хтось не зробить!»: фестивалю Вітер На-Дії (2015р.), Дитячого форуму видавців (2015р.), прощі до Унева (2016р.), Фестивалю «Святкуймо Воскресіння разом» (2016р.), та багатьох інших молодіжних масових заходів, еко-тренінгів, дискусійних зустрічей та ін.

Чому виникла ідея створення «Чистого міста»

Основною ідеєю є те, що потрібно сортувати і переробляти відходи та менше створювати відходи вдома і в місті, наближатись до створення нуль відходів.

Основні завдання 

• Допомогти освітнім, культурним та іншим закладам Львова, парафіям і ВНЗ, ГО та ін. організувати в себе сортування відходів.

• ‎Навчити сортувати відходи через екотренінги для дітей, учнів, студентів, вчителів, батьків і дорослих.

• ‎Допомогти із здачею вторсировини на переробку.

• ‎Допомогти львів'янам впровадити стратегію «Нуль відходів». Програму поводження з відходами у Львові та Закону України щодо сортування відходів з 2018 року.

Хто вже долучився і став партнером

Львівська обласна бібліотека для дітей, Львівська міська рада (управління освіти), Навчально-методичний освітній центр Львова, НУ Львівська Політехніка, ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги "Емаус-Оселя"», а також школи та садочки.

Чому це вигідно

До прикладу, в школі 500 учнів х 1 кг/міс = 500 кг х 3 грн. = 1500 грн/міс х 9 міс = 135 500 грн.  А яку суму в середньому школи просять на добрі справи чи власний розвиток?

Як долучитись до проекту «Чисте місто»

- формується ініціативна група і координатор в школі/вузі/парафії/бібліотеці/ГО;

- ‎екотренінг для усіх зацікавлених сторін;

- ‎встановлення контейнерів;

- ‎збір і здача вторсировини (бажано їх накопичувати в окремому приміщені) на переробку за винагороду;

Перші результати проекту у Львові

Наразі у Львові є 2200 паперових контейнерів, приблизно 500 з них вже є розставлені в різних освітніх закладах, решту організатори розвезуть з ЛМР найближчим часом.

Основні виклики

У Львові було б добре мати хоча б 1 вантажний автомобіль, який зможе збирати з освітніх та інших закладів вторсировину, а також приміщення для пересортування та накопичення вторсировини, щоб потім її здати на переробку.

Під час події 25 квітня відбулось представлення екологічної ініціативи «Чисте місто» та пілотного еко-проекту «ПолітехЕко». Ідея проектів скерована на сортування відходів у Львові та «Львівській політехніці». 

Організатори та партнери проекту ознайомили присутніх із впровадженням концепції «Нуль відходів» у Львівській політехніці та ще низці вишів, шкіл і дитячих садочків. Крім того, ініціатори поділились баченням можливості вирішення сміттєвої проблеми у Львові. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!