У Львові відновили ще 4 будинки, які зруйнував ворог та черговий суд у справі вбивства Фаріон. Підсумки доби

445 0
Нині, 11 березня, та 1 112 доба героїчного спротиву агресії рф.
Фото: ЛМР

Фото: ЛМР

Акцент дня: У Львові відновили чотири будинки, які зруйнував ворог у вересні 2024-го. Йдеться про вул. Братів Міхновських, 36, 42 та на вул. Олени Степанівни, 20 і 35а.

Читайте також: Адвокат Зінченка просив забезпечити його обідом. У Львові відбулось засідання у справі Фаріон. Засідання перенесли на 13 березня.

Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу 126 бойових зіткнень, з них по 21 на Покровському та Лиманському напрямках. По 17 разів ворог атакував на Торецькому та Новопавлівському напрямку та 10 – на Курщині.

Противник завдав 82 авіаційних удари, скинувши 119 КАБ, здійснив 1 068 ударів дронами-камікадзе та 4 597 обстрілів позицій наших військ.

Читайте також: Львівщина виділила ще 25 мільйонів гривень на потреби оборони. До кінця березня на допомогу захисникам спрямують ще 75 мільйонів гривень.

Та:Львівщина першою в Україні почала формувати електронний висновок ВЛК. Наразі система функціонує в межах пілотного проєкту.

Тема дня: Шевченко, якого ми не знаємо. Ким насправді був Тарас Шевченко? Поетом, пророком, Кобзарем у кожусі та смушевій шапці? У житті він був передусім митцем, романтичним героєм, податливим на максималізм та емоції. Живопис і графіка оповідають про нього часом більше, ніж поезія: що він думав, чим жив, про що мріяв. Зазирнути за лаштунки образотворчої спадщини Шевченка, розглянути в ідеалізованому образі звичайну людину допоміг мистецтвознавець Іван Дудич. «Твоє місто» побувало на його лекції та розповідає подробиці.

Ключові події

1. Зеленський прибув у Саудівську Аравію, де відбудуться перемовини зі США. Сторони, зокрема, обговорять «наближення миру», а також продовження підтримки Києва з боку Вашингтона.

Читайте також: 160 років з дня першого публічного виконання гімну України. П’ять цікавих фактів.

Та: Не лише Волинь. Історики з’ясували, що в ті часи загинуло 30 тисяч українців. Ігор Галагіда – польський історик українського походження, професор Гданського університету, керівник проєкту Українського католицького університету «Жертви українсько-польського протистояння у 1939–1947 роках». На запрошення «Клубу експертів та експерток» науковець розповідає правду та міфи про Волинську трагедію, про 30 тисяч українських жертв того періоду, 20 тисяч з яких названі поіменно, чому Сагринь має стати новим символом українців, та пропонує конструктивний підхід у польсько-українській дискусії – не сперечатися, хто перший почав і хто винен;

2. Один із львівських університетів увійшов у десятку міжнародного рейтингу вишів.

Читайте також: Лише чотири релігійні громади в Києві перейшли з московського патріархату до Православної церкви України. При цьому, усі ці переходи відбулись у 2023 році.

Та: Звільнений професор КНУ, який відзначився сексистськими заявами, хоче повернутись на посаду через суд. Також професор вимагає від вишу відшкодування середнього заробітку за період його вимушеного прогулу;

3. Нині без газу залишиться 19 населених пунктів на Львівщині. Перелік.

Читайте також: У КМДА розповіли, коли відключать опалення в Києві. Якщо це зроблять занадто рано, може різко зрости споживання електроенергії.

Та: На Львівщині СБУ затримала працівників банку, які привласнили мільйони гривень із рахунків клієнтів. Вони отримували доступ до рахунків клієнтів.

А також: 51 порушник сплатить штраф за спалювання сухостою на Львівщині. Були проведені численні рейди;

4.  Понад 480 тисяч гривень витратили на Львівщині на оновлення пам’ятників Шевченку. Найдорожчий проєкт – капітальний ремонт пам’ятника Шевченку в Яворові.

Читайте також: ДОКС піде в суд, щоб зобов’язати власника відновити зруйнований магазин Давидова на Подолі. Водночас у Департаменті кажуть, що інформація про знищення будівлі 1825 року, на Сагайдачного «не відповідає дійсності.

Та: КМВА офіційно заборонила евакуацію приватних авто під час повітряної тривоги. Рішення не стосується випадків, коли залишені автівки перешкоджають руху рятувальної, комунальної техніки та громадського транспорту;

5. За вихідні львівські музеї зібрали понад 185 тисяч гривень на відбудову музею Шухевича. В акції взяли участь Музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького, Меморіальний музей ім. Соломії Крушельницької та Музей тоталітарних режимів «Територія терору».

Читайте також: Куди піти у Львові 10-16 березня. Добірка подій.

Слава Україні. Гарного Вам дня!


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!