Фото умовне
П’ятьох людей із діагнозом герпес зостер, або оперізуючий герпес, госпіталізували до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні. Як зазначили медики у коментарі «Твоєму місту», цей вірус раніше рідше фіксували серед пацієнтів закладу.
«Зараз у людей масове падіння імунітету. З чим саме пов'язаний стрибок захворюваності складно сказати, але я вважаю, що не останню роль в цьому зіграла епідемія коронавірусу», – зазначила завідувачка 4-го діагностичного відділення інфекційної лікарні Таміла Алексанян.
Вона каже, що серед пацієнтів – троє чоловіків та дві жінки. Здебільшого фактором розвитку оперізуючого герпесу є вік. Ризик занедужати на нього стрімко зростає після 50 років.
«Раніше герпес зостер вражав виключно літніх людей, але останнім часом його почали діагностувати і у підлітків, а інколи навіть у дітей, чого раніше не було. Наприклад, був випадок цього захворювання у 14-річного школяра і у 17-річного підлітка. Зараз на лікуванні перебуває 34-річний чоловік, хоча загалом це захворювання й надалі переважно вражає людей старшого віку. Проте останнім часом вірус «помолодшав», – пояснює вона.
Читайте також: На Львівщині виявили перший у цьому епідсезоні випадок грипу А H1N1
Лікарка зазначає, що герпес зостер проявляється пухирцевими висипаннями, які виникають вздовж ходу нерва. Найчастіше вони з’являються на грудній клітці, а рідше – на голові чи кінцівках. Захворювання супроводжується сильним болем і може призводити до серйозних ускладнень.
За кілька днів до появи висипу людина може відчувати сильну втому, головний біль, свербіж або поколювання на шкірі, а також різкий, пекучий біль у місці, де згодом з’являться висипання. Потім підвищується температура, а на шкірі з’являється почервоніння. На ньому формуються невеликі ущільнення, які перетворюються на пухирці, а згодом – на більші пухирі, що можуть зливатися між собою.
Нагадаємо, що з 1 серпня у Львівській області розпочали масштабну кампанію з додаткової імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця. Натомість на Львівщині понад 120 000 людей потребують довакцинації від правця, дифтерії та кашлюка, що є чи не найбільшим показником в Україні.
Анастасія Лаврук
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.