У Львові запрацював Центр допоміжних технологій для дітей з інвалідністю

395 0
У Центр може звернутися будь-яка сім'я, чия дитина має потребу у кріслі колісному, вертикалізаторі та інших допоміжних засобах.
Фото: ЛМР

Фото: ЛМР

У Центрі соціальних послуг та реабілітації «Джерело» запрацював Центр асистивних технологій для дітей. Сюди може звернутися будь-яка сім'я, чия дитина має потребу у кріслі колісному, вертикалізаторі та інших допоміжних засобах для покращення її мобільності і комунікативних навичок. Кошти на зведення цього корпусу отримали від канадсько-української фундації. На перший рік діяльності Центру асистивних технологій підписали грантову угоду з американською краудфандинговою платформою Global Giving. Про це повідомили у ЛМР.

«До нас може звернутися будь-яка сім'я, яка має дитину з потребою у допоміжних засобах. Спершу наші фахівці проводять обстеження, тоді підбирають відповідний допоміжний засіб, налаштовують під дитину і навчають сім’ю, як цим засобом користуватися. Надалі наші фахівці проводять подальше спостереження та супровід», – пояснює керівниця Центру асистивних технологій Марина Глухоцька.

Раніше «Джерело» орієнтувалося на дітей з церебральним паралічем та порушеннями моторики, і коли батьки зверталися зі своїм обладнанням, виникало питання, хто його ремонтуватиме. Тоді тут запрацювала майстерня з ремонту та підбору реабілітаційного обладнання. Сьогодні ж у Центрі асистивних технологій працюють чотири фахівці з підбору допоміжних засобів для мобільності та положення. Вони також оцінюють, наскільки середовище, в якому живе і навчається дитина, доступне та адаптоване для її потреб, а також надають рекомендації, як створити умови для розвитку дитини. Ще два фахівці допомагають батькам підібрати для дітей комунікативні засоби, з допомогою яких дитина може передавати інформацію та вступати у діалог.

«Невдовзі ми відкриємо шоурум – виставкову залу, де будуть зібрані різні зразки допоміжних засобів для дітей. Тоді зможемо одразу продемонструвати, показати, як вони працюють», – пояснює Марина Глухоцька.

Також у Центрі стартували навчання для фахівців щодо створення безбар’єрного простору для дітей, адаптації комфортного середовища для їхнього розвитку та комплексного супроводу дітей з інвалідністю, моторними порушеннями, а також із проблемами зору та слуху. Водночас, будуть залучати експертів та фахівців для підбору обладнання для діток з проблемами зору та слуху.

Мешканці, які потребують таких послуг, можуть звертатися за тел. +380 67 820 59 50.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі

 
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!