У Львові збільшилась кількість добровольців, які вступають на військову службу за контрактом

49189 0
Добровольці мають можливість обирати підрозділ і військову спеціальність.
Умовне фото

Умовне фото

У Львові та області збільшилась кількість добровольців, які прагнуть вступити на військову службу за контрактом. Про це Tvoemisto.tv стало відомо з власних джерел.

Що відомо  про військову службу за контрактом

При проходженні військової служби за контрактом військовослужбовці мають щомісячне грошове забезпечення від 22 000 грн. Загалом розмір грошового забезпечення військовослужбовців за контрактом залежить від посади військовослужбовця, військового звання, вислуги років, премій та додаткових видів грошового забезпечення, в тому числі визначених окремо за видами Збройних Сил та деякими військовими частинами.

Для військових частин Десантно-штурмових військ ЗСУ, Морської піхоти Військово-Морських Сил ЗСУ, Сил спеціальних операцій ЗСУ та військових частин А1556, А1778, А1927, А4267, А3715, А3892, А3029 грошове забезпечення військовослужбовців становить від 25 000 грн.

Згідно наказу Міністерства оборони України від 17.06.2018 року № 260 при підписанні першого контракту військовослужбовцям виплачується від 21 472 грн до 26 840 грн.

Переваги військової служби за контрактом під час мобілізації:

 • Можливість обирати підрозділ, військову спеціальність.
 • Одноразова грошова допомога за укладання першого контракту.
 • Виплата грошової компенсації за винайм житла.
 • Пільгове санаторно-курортне лікування військовослужбовців та членів їх сімей.
 • Використання щорічної основної відпустки із збереженням грошового забезпечення.
 • Право на пенсійне забезпечення.
 • Отримання житла за рахунок держави.
 • Можливість навчатися у вищих навчальних закладах, з метою здобуття вищої освіти під час проходження військової служби (після заключення другого контракту).
 • Надання в першу чергу дітям військовослужбовців місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах.
 • Підйомна допомога та добові виплачуються військовослужбовцям, прийнятим (призваним) на військову службу за контрактом (за призовом осіб офіцерського складу) і призначеним на посади у військові частини, що дислокуються поза пунктом їх постійного проживання до прийняття (призову) на військову службу.
 • Можливість  служби у миротворчих підрозділах за межами України.


Нагадаємо, що жителям Львівської територіальної громади, які підпишуть контракт з Десантно-штурмовими військами чи морською піхотою, одноразово виплатять по 50 тисяч гривень.

Антоніна Костик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!