У Києві під загрозою знищення опинилась історична будівля Бактеріологічного інституту на вулиці Миколи Амосова. Прокуратура вимагає відновити пам'ятку. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
Солом’янська окружна прокуратура звернулася до суду з вимогою до власника Бактеріологічного інституту вжити заходів для збереження цієї історичної будівлі. Будівля, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення, перебуває у аварійному стані.
Власник будівлі, на думку прокуратури, порушує умови охоронного договору та ігнорує приписи міських органів влади щодо збереження пам’ятки.
Через це будівля поступово руйнується і втрачає свою історичну цінність й автентичність. Наразі суд розглядає позов прокуратури.
Бактеріологічний інститут, зведений у кінці XIX століття, є унікальною спорудою в стилі неоренесансу. Раніше тут виготовляли вакцини та проводили важливі медичні дослідження.
Певний час за стан будинку відповідала велика фармацевтична компанія ПАТ «Біофарма», але у 2017 році право власності на будинок набуває інша фірма – ТОВ «Дубовий яр-ріелті». І хоча юридично це різні компанії – власником ПАТ «Біофарма»та ТОВ «Дубовий яр-ріелті» є одна і та сама кіпрська фірма – «Ніобера Інвестментс Лімітед», власниками якої є екснардеп від Партії регіонів Василь Хмельницький та міністр інфраструктури часів Януковича Костянтин Єфименко.
Нова компанія зі старими бенефіціарами взяла на себе зобов'язання відремонтувати та відреставрувати будівлю - відповідний охоронний договір було укладено з Департаментом охорони культурної спадщини. Як свідчать дані на сайті Youcontrol статус юридичної особи цієї компанії припинено у жовтні 2021 року.
Водночас компанія A Development, яка зараз володіє будівлею Бактеріологічного інституту, надіслала «Твоєму місту» коментар, в якому заявила, що проєкт реставрації вже у ДОКС, і його навіть підтримала наукова рада при Департаменті, але досі його не погодили.
«Проєкт реставрації Бактеріологічного інституту вже поданий нами до Департаменту культурної спадщини на погодження. Попередньо цей проєкт був підтриманий науковою радою при ДОКС. На жаль, досі ця установа з невідомих причин не погодила проєкт, через що ми не можемо розпочати реставраційні роботи на об'єкті. Додамо, що інформація про нібито невиконання нами охоронної угоди не відповідає дійсності. Наразі споруда Бактеріологічного інституту законсервована, їй нічого не загрожує. Після погодження проєкту реставрації ДОКС ми розпочнемо реставраційні роботи - їх старт орієнтовно запланований на весну 2025 року», – наголосили власники пам'ятки.
___________________________________________________________________________________________________