
Фото: умовне
У росії – значний дефіцит робочої сили через війну в Україні. Про це повідомили у Службі зовнішньої розвідки України.
Там наголошують: «У 2024 році дефіцит робочої сили в росії досяг рекордних 2,6 млн осіб, що на 17% більше, ніж роком раніше. Якщо нинішня динаміка збережеться, упродовж наступних п’яти років нестача кадрів може сягнути 4 мільйонів. Найбільший попит очікується на працівників середньої та високої кваліфікації, зокрема у ключових секторах економіки».
Промисловість втратила майже третину необхідного персоналу – близько 391 тисяч інженерів та операторів обладнання. У сфері торгівлі не укомплектовано понад 347 тисяч робочих місць, транспортна галузь відчуває нестачу понад 200 тисяч водіїв. Найкритичніша ситуація – в агросекторі, де дефіцит працівників сягнув 35%.
Серед основних причин кадрової кризи – мобілізаційні заходи та масова еміграція висококваліфікованих фахівців і представників дефіцитних спеціальностей (від 650 тисяч до 1,1 млн осіб залишили країну, щоб уникнути призову).
Читайте також: СБУ розпочала підготовку до обміну полонених «1000 на 1000 осіб»
Також серед причин – демографічна яма 1990-х років, хронічна непривабливість ринку праці в агро- та промисловому секторах через низьку оплату та важкі умови праці, брак системної підготовки технічних спеціалістів, ставка бізнесу на мігрантів замість інвестицій у навчання та автоматизацію.
У Службі зовнішньої розвідки підсумовують: «Попри зростання зарплат на 10–15% у ряді підприємств, ці заходи не компенсували втрат. Кадрова нестача набуває системного характеру і загрожує довгостроковій стабільності російської економіки. На тлі тривалої війни проти України зусилля кремля щодо подолання кризи залишаються фрагментарними та малоефективними».
Нагадаємо, у війні з Україною росія втратила понад 972 тисячі військових.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.