Умовне фото
В Україні зросла кількість громадян, які володіють українською мовою, вважають її рідною та спілкуються нею. Про це свідчать результати опитування «Ідентичність громадян України: тенденції змін», проведеного «Центром Разумкова».
Українську мову рідною назвали 78% опитаних. Для порівняння: у 2017-му таких було 68%, а у 2006-му — 52%.
Водночас частка тих, хто вважає і українську, і російську однаковою мірою рідними, зменшилася: 13% опитаних проти 16% у 2006-му.
6% опитаних назвали рідною мовою російську. Ще 18 років тому таких було аж 31%.
Читайте також: Як українці сприймають «простих мешканців Росії». Опитування
Розмовляють удома лише або переважно українською 70,5% опитаних. Наприклад, у 2006-му українською вдома спілкувалися 46%.
Також до 72% зросла частка тих, хто спілкується лише або переважно українською за межами дому, скажімо, на роботі або навчанні. Ще рік тому таких було 65%.
75,5% респондентів у відповідь на запитання, якою мовою більш престижно розмовляти серед їх друзів і колег по роботі чи навчанню, назвали українську мову. 16% відповіли, що їм «байдуже, якою».
Водночас 69,5% опитаних, оцінюючи свій рівень володіння українською відповіли, що вільно нею володіють, а 27% — що їхнього рівня володіння українською мовою достатньо для спілкування на побутовому рівні, проте їм важко говорити нею на спеціальні теми.
Опитування проводилося з 6 до 12 червня методом face-to-face у всіх областях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Загалом опитано 2016 респондентів віком від 18 років.
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.