Фото: Unsplash
НЕК «Укренерго» закликало українців не долучатися до «Години Землі» і в певний час масово вимкнути світло – це не сприяє економії електроенергії, не допомагає Землі, зате може дуже нашкодити енергосистемі.
«На щастя, українці і в попередні роки не дуже підтримували цю ініціативу, яка насправді шкідлива і єдине, що чого призводить - це до додаткової роботи диспетчерам», – пишуть в «Укрнерго».
У повідомленні зазначають, що кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої – це закон фізики. Одночасне вимкнення світла – це короткочасне зниження споживання. Якщо цю акцію підтримає багато людей, особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах.
Для забезпечення балансу енергосистеми диспетчер буде змушений різко знижувати потужність маневрової генерації. Інакше кажучи, відключати працюючі енергоблоки. Це погано навіть в мирний час, пишуть в «Укренерго», а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів росії. Різке виключення, а потім включення, коли «Година Землі» завершиться, це зайве навантаження, яке не на користь надійності енергосистеми.
«Найкращим внеском кожного буде ЩОДЕННЕ ощадливе використання електроенергії у пікові ранкові та вечірні години, щоб зменшити нерівномірність споживання електроенергії упродовж доби», – додають там.
Зазначимо, що акція «Година Землі» проходить щорічно в останню суботу березня. У 2023 році вона відбудеться, сьогодні 25 березня. У цей день на одну годину – з 20:30 до 21:30 за Києвом – люди на планеті гасять світло і електричні прилади. Вперше ця акція стартувала в австралійському Сіднеї в 2007 році. Її придумали Всесвітній фонд захисту дикої природи і таблоїд «The Sydney Morning Herald». Метою було привернути увагу людей до неконтрольованих витрат ресурсів планети.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.