З 2027 року учні вчитимуться за новим стандартом. Що зміниться

1291 0
Навчатися за новим стандартом учні почнуть з 1 вересня 2027 року.
Умовне фото

Умовне фото

Уряд затвердив новий Державний стандарт профільної середньої освіти, йдеться про 10 – 12 роки навчання. Міністерство освіти й науки обіцяє більше вибору для учнівства. Про це повідомляє пресслужба відомства. 

Зміни застосовуватимуть в академічних ліцеях, закладах професійно-технічної, фахової передвищої та спеціалізованої освіти. Навчатися за новим стандартом учні почнуть з 1 вересня 2027 року.  

Стандарт передбачає можливість формувати індивідуальну освітню траєкторію: навчатися за академічним або професійним спрямуванням. Учні шкіл та студенти зможуть обирати профіль навчання, який пропонуватиме навчальні предмети/інтегровані курси для поглибленого чи професійно орієнтованого вивчення, а також предмети/інтегровані курси поза профілем.

Читайте такорж: Школа у Львові отримала звання Хабу доброчесності

До впровадження відбуватиметься підготовка до реформи: затвердження типової освітньої програми й модельних навчальних програм різних інтегрованих курсів і навчальних предметів, пілотування, зміна мережі закладів освіти, зокрема створення ліцеїв тощо. Уже з 2025 року розпочнеться пілотування стандарту.

Основні зміни: 

  • Вибір профілю навчання, як-от: математичний, STEM, IT, мовно-літературний тощо. 

  • Години для вивчення навчальних предметів/інтегрованих курсів за вибором. Кількість цих годин зростає з кожним роком навчання.

У МОН зазначили, що кількість годин на обов’язкові навчальні предмети й інтегровані курси найбільша в 10 класі. Цей рік є адаптаційним. Його мета  визначитися з обраним профілем, можливо, по-новому поглянути на різні предмети. Після 10 класу учні академічних ліцеїв, якщо потрібно, зможуть змінити профіль навчання без будь-яких освітніх втрат.

Як це працюватиме: до прикладу, хлопець Ілля вчиться на мовно-літературному профілі в академічному ліцеї. Він отримав можливість обрати поглиблені курси  йому цікаві деякі математичні та природничі курси. Години для вибору поза профілем дали змогу реалізувати бажання. 

Щосеместру хлопець матиме по 4 курси/предмети в межах профілю. Це різноманітні мовно-літературні курси, як-от есеїстика, література певних періодів, ділова англійська мова тощо. Також щосеместру в Іллі буде по 4 курси/предмети поза профілем. Він зможе обрати природничі дисципліни, вивчати мистецтво чи спецкурси ІТ  залежно від того, які додаткові предмети й курси пропонуватиме заклад освіти.

Нагадаємо, цьогоріч львівські школярі розпочнуть навчальний рік 2 вересня.

________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!