фото умовне
Міністерство освіти і науки України внесло зміни до Порядку поділу класів на групи під час вивчення предмета «Захист України». Тепер учнів 10–11 класів розподілятимуть у групи чисельністю від 8 до 15 осіб. Раніше Верховна Рада скасувала гендерний поділ на уроках цього предмета, ухваливши відповідний закон. Про це повідомили у МОН.
«Ці нововведення спрямовані на те, щоб учителі могли приділяти більше уваги практичним заняттям у менших групах, а школярі, незалежно від статі, опановували базові навички для самозахисту та оборони», – йдеться в повідомленні.
З 2024 до 2026 року в межах всеукраїнського педагогічного експерименту запроваджуватиметься нова модельна програма «Захист України», яка включатиме 10 модулів. Серед них – домедична допомога, управління дронами, тактична медицина, радіозв'язок та інші навички, що відповідають сучасним викликам. Школи, які наразі працюють за старими програмами, також мають відмовитися від гендерного поділу.
З 2027 року оновлений курс стане основою для профільного вивчення, де учні зможуть обирати окремі модулі для поглибленого вивчення.
Замість традиційних 45-хвилинних уроків раз на тиждень, нова система передбачає проведення занять один раз на місяць у спеціальних навчальних осередках, створених у громадах. Ці осередки дозволять проводити заняття для учнів із кількох шкіл, використовуючи сучасне обладнання для більш ефективного навчання.
Читайте також: «Уроки щастя не допоможуть, потрібна народжуваність. Розмова про шкільну освіту
Держава вже виділила 1,74 млрд грн на забезпечення цих осередків. Із них 1,64 млрд грн піде на придбання сучасного навчального обладнання, а 100 млн грн — на професійний розвиток учителів. Громади вже закуповують симулятори для управління дронами, навчальні тири та інші інтерактивні засоби для практичного навчання.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.