
Фото: Фотографії старого Львова
У середу, 17 липня, Верховний суд остаточно підтвердив власність Львівської облради на дев’ять лікарняних приміщень. Про це повідомила пресслужба ЛОР .
Ще у липні 2021 року Львівська міська рада звернулась до Господарського суду Києва з позовом проти Львівської облради. У ньому вона вимагала витребувати з володіння відповідача незаконно отримане майно:
-
будівлю їдальні, під літ. А-1, А'-1, загальною площею 294,2 м² на вул. Й. Коциловського,15а;
-
стаціонар психоневрологічного диспансеру під літ. А-2, загальною площею 819,7 м² на вул. О. Басараб, 2;
-
Львівський міський психоневрологічний диспансер під літ. А'-3, загальною площею 725,7 м² на вул. Й. Коциловського,30;
-
будівлю диспансеру під літ. А'-3 загальною площею 121 м² на вул. Й. Коциловського,32;
-
сховище запасу води під літ. Б-1, загальною площею 62,1 м². на вул. Т. Комаринця,2а;
-
корпус №1 КЗ ЛОР «Будинок дитини №2 з ураженням центральної нервової системи і порушенням психіки» під літ. А-2, А'-2, загальною площею 756 м² на вул. В. Антоновича,117;
-
корпус №2 КЗ ЛОР «Будинок дитини №2 з ураженням центральної нервової системи і порушенням психіки», загальною площею 490,2 м² на вул. Житомирській,8а;
-
корпус №3 КЗ ЛОР «Будинок дитини №2 з пораженням центральної нервової системи і порушенням психіки», загальною площею 553, м² на вул. Гіпсовій,40б;
-
лікарняний корпус КЗ ЛОР «Дитячий туберкульозний санаторій», загальною площею 562,6 м² на вул. В. Антоновича,80.
Свої вимоги місто аргументувало тим, що ЛОР самовільно розпорядилась вказаними об’єктами комунальної власності громади Львова без рішення на це міської ради та видала відповідні свідоцтва про право власності, а згодом провела державну реєстрацію будівель.
Натомість обласна рада зазначила, що у вересні 2008 року вказані будівлі та споруди закладів охорони здоров’я за актом приймання-передачі передали їй у власність. Також відповідач пояснював, що усі рішення та свідоцтва, на підставі яких відбулась передача прав власності, наразі є чинними, а тому підстав для задоволення позову немає.
Відтак, у листопаді 2021, Господарський суд Києва задовольнив позов, що у липні 2022 підтвердив Північний апеляційний господарський суд. Та вже у квітні 2023 року постановою Верховного суду обидва попередні рішення скасували, а справу знову передали на розгляд Господарського суду Києва, який став на сторону Львівської облради. Згодом, у травні 2024, Північний апеляційний господарський суд встановив, що Львівська міська рада є дійсним власником спірних об’єктів, адже обласна рада оформила право власності на комунальні об’єкти територіальної громади Львова без її згоди.
Саме останнє рішення у справі і скасував Верховний суд, задовольнив касаційну скаргу Львівської обласної ради.
Нагадаємо, що майже 10 га землі водного фонду біля Західного Бугу повернули у розпорядження Кам’янка-Бузької територіальної громади.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.