Візуалізація
У Львові триває активне обговорення проєкту відновлення зруйнованого Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі. У четвер, 3 жовтня, в міській раді відбулася чергова зустріч робочої групи, у якій взяли участь донька Романа Шухевича – Марія Трильовська, головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, керуючий справами виконкому Євген Бойко, заступниця міського голови Ірина Кулинич та представники музею. Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.
Переможець архітектурного конкурсу Андрій Лесюк презентував ескізний проєкт, що передбачає відтворення криївки, де переховувався Роман Шухевич, яка розташовувалася на другому поверсі, та реставрацію дерев'яних сходів. Архітектор зазначив, що дослідження виявило їхню непридатність для використання після російського обстрілу, тож сходи планують відновити та зберегти в історичному місці, додавши дублюючі східці для доступу на другий поверх.
Проєкт також передбачає створення безбар'єрного простору. Для людей з обмеженими можливостями планують встановити підйомник, який дозволить піднятися на другий поверх.
Читайте також: Чому Музей Шухевича насправді НЕ знищено
Ще однією цікавою ідеєю є наповнення криївки сучасною акустичною системою, яка передаватиме звуки дихання, биття серця людини, що ховається, а також кроки солдатів, які шукають схованих, аби створити атмосферу історичної напруги.
Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев також запропонував зробити в музеї медійний простір для показу фільмів про життя Романа Шухевича.
Нагадаємо, 30 червня у Львові оприлюднили результати Всеукраїнського архітектурного конкурсу на проект відновлення музею, який був знищений ворожим дроном 1 січня.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.