У Львові планують добровільно відреставрувати давню пам’ятку на Тершаковців

1364 0
Раніше управління комунальної власності подало до суду на власників через невиконання умов продажу пам’ятки архітектури.
Фото: Іван Станіславський/Твоє місто

Фото: Іван Станіславський/Твоє місто

Власники будинку на вул. Тершаковців, 4 планують піти на мирову угоду з Львівською міськрадою та добровільно відреставрувати пам’ятку архітектури місцевого значення. Ще у 2020 році власників пам'ятки хотіли оштрафувати через неналежний стан будівлі. Тоді ж їх зобов'язали замінити вікна та укласти охоронний договір

Як стало відомо з відповідної ухвали на інформаційному порталі депутатів ЛМР, ТОВ «Терра-ком-буд», що є власником пам'ятки на вулиці Тершаковців у Львові, пропонує Управлінню комунальної власності провести реставраційні роботи, які вони зобов'язались завершити протягом чотирьох років з моменту підписання договору купівлі-продажу.

Вони просять виділити на це 5 років — один рік на створення науково-проєктної документації та чотири роки на виконання усіх необхідних робіт. Проте можуть продовжити термін ще на 6 місяців з об'єктивних причин. Вони також зобов'язуються з дня затвердження мирової угоди підтримувати будівлю на вулиці Тершаковців, 4 у належному стані, вчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування та знищення. У випадку невиконання вказаних умов договір вважатиметься невиконаним і Львівська міська рада матиме право розірвати договір купівлі-продажу.

Мирова угода стосується справи за позовом Управління комунальної власності ЛМР, яка перебуває у Господарському суді Львівської області з грудня 2023 року. Вони вимагали розірвати договір купівлі-продажу та скасувати право власності ТзОВ «Терра-ком-буд» на пам’ятку архітектури. Останнє засідання у справі відбулось 18 червня. 

Зазначимо, що будинок можна розділити на дві частини – ліва належить ТзОВ «Терра-Ком-Буд», орієнтовною площею 600 метрів квадратних, а права розділена на житловий фонд між 5-ма різними співвласниками. Охоронний договір уклали з ТзОВ «Терра-Ком-Буд». 

У 2020 році були скарги на те, що пам'ятка цілу зиму простояла з відкритими вікнами, через що власників зобов'язали змінити вікна та укласти охоронний договір.

Зауважимо, що будинок №4 на вулиці Тершаковців вирізняється вишуканим стилістичним вирішенням та палацовим виглядом. Його збудував 1899 році фармаколог, професор Вацлав Собєранський за проєктом архітектора Наполеона Лущкевича. До 1930-х рр. у цій чиншовій кам'яниці мешкали львівські вчені, наприкінці 1930-х будинок адаптували під приватну жіночу школу. Школою він був і в радянський період. Тепер будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!