фото: прес-служба "УГП"
Читайте також: Львів’янин, який почав будувати країну з рідного міста
За словами засновника антикорупційного проекту «Тендер і злочин» та активіст Української Галицької Партії Мирослава Сімки, важливо показати громадськості усі корупційні схеми – показати, наскільки вони, з одного боку, примітивні, з іншого – хитрі. А головне «дати імена» цим схемам: назвати конкретні прізвища та показати, хто є ці люди. Можливо, це навіть наші сусіди, друзі або ті, кого ми досі вважали порядними громадянами. Корупцію неможливо подолати популізмом, потрібна щоденна рутинна робота, яка не залишить шансу нечесним чиновникам.
«Тема корупції – болюча для українців, тому на ній дуже люблять спекулювати наші політики. Проте є люди, які вже сьогодні роблять реальну роботу: перевіряють кожну тендерну закупівлю у Західній Україні. Цього не робить жодна громадська чи політична організація в країні, адже викривати нечесних чиновників – справа дуже небезпечна, – розповів Мирослав Сімка. – Та саме завдяки старанням молодих громадських активістів і можлива зміна корумпованої влади. І зараз дуже важливо, не показувати пальцем на Київ, а викорінити це ганебне явище тут, в Галичині. Нам більше не потрібні пани в вишиванках, які сьогодні стоять на мітингах з прапорами, а завтра вимагають десятки тисяч доларів від підприємця за земельну ділянку. Якщо дамо шанс молодим політикам, зможемо нарешті забути про цю «вишивану корупцію».
Одним із прикладів залучення фінансів Української Галицької Партії є діяльність молодої команди істориків-науковців, яка втілює проект «Локальна історія». Українська Галицька Партія однією з перших оприлюднила інформацію про джерела фінансування, відкривши списки своїх меценатів, а представники УГП публічно звернулися про підтримку до львів'ян.