Як у школах Львова навчатимуть фінансової грамотності та що буде з Північною об’їзною міста. Підсумки доби

437 0
Нині, 5 лютого, та 1 078 доба героїчного спротиву агресії рф.

Акцент дня: Збудують після перемоги? Що з Північною об’їзною Львова. Об’їзну мали будувати в межах населених пунктів, починаючи з села Бірки через Завадів, Зашків, Гряду і до Малих Підлісок.

Читайте також: Один з будинків на вул. Братів Міхновських повністю відновили після вересневого обстрілу. Відбудували зруйновану стіну, відремонтували дах, замінили пошкоджені вибухом вікна і двері, а також оновили фасад.

Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішими є ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині, де відбулося 32, 10 та 11 ворожих атак та штурмів.

Противник загалом завдав одного ракетного (одна ракета), 66 авіаційних ударів, скинувши 108 КАБ, та здійснив понад 4 100 обстрілів позицій наших військ і населених пунктів.

Читайте також: Поліція ідентифікувала російського окупанта, який розстріляв мирного жителя в Бучі. Йому заочно повідомлено про підозру.

Тема дня: Предмет, якого не було 30 років. Що обов’язково вивчатимуть у школах і як це буде у Львові. У новому навчальному році фінансову грамотність як предмет обов’язково вивчатимуть усі восьмикласники України. У вересні 2026-го курс зайде і в 9-ті класи. Під час навчання учнів мають підготувати до дорослого життя і навчити самостійно дбати про свій добробут. Що відомо про обовʼязковий курс, як і хто викладатиме фінансову грамотність у школах, чи не стане ще один предмет додатковим навантаженням на учнів та чи не запізно починати говорити восьмикласникам про гроші – дізнавалося «Твоє місто».

Ключові події

1. Правоохоронці перевіряють виділення коштів на програму «Захисник Києва». У Київраді заявляють про блокування коштів призначених на допомогу ЗСУ.

Читайте також: Підлітків, які били 14-річну знайому на Оболоні, покарають. Справу передали до суду. Крім того, на батьків дівчат складені адміністративні протоколи.

Та: Стахів в суді просив прокурора про «чоловічий вчинок». Як у Львові пройшло нове засідання. Стахів сказав, що хоче, аби його «політично замовлена справа» через те, що він «врятував людину» і «навчає людей журналістики й правозахисту», була «світочем», і щоби «ніхто не ганьбив її своєю присутністю»;

2. До кінця року у Львові мають завершити рекультивацію Грибовицького полігону. Після завершення всіх робіт полігон трансформується у паркову зону.

Читайте також: У Львові пропонують змінити територію «Кракідали» в центрі міста. Йдеться про територію, обмежену просп. В. Чорновола, пл. Святого Теодора, вул. Мулярською, вул. Б. Хмельницького, пл. Старий Ринок, пл. Князя Ярослава Осмомисла, вул. Торговою.

Та: Буча вироблятиме до 50% власної електроенергії для потреб громади. Планують встановити ще п’ять когенераційних установок загальною потужністю 15 МВт;

3. У Львові продовжили маршрут одного з автобусів. Зокрема, до Голосківського кладовища, аби «дотягнути» його до реабілітаційного центру «Unbroken».

Читайте також: Біля онколікарні у Львові облаштують громадський простір. Там вже здійснили роботи з ремонту дороги, перенесення зупинки тощо.

Та: У Київраді відповіли на петицію щодо захисту дворика з воронами від забудови. «Дворик з воронами» та будівля на вулиці Рейтарській, 9 не занесені до реєстру пам’яток культурної спадщини;

4. У Львові є потреба у донорах крові. Де здавати та як підготуватися. Важливо мати резерв донорів для забезпечення своєчасної допомоги.

Читайте також: В одному з районів Львівщини триває спалах гепатиту А. Скільки хворих. Це вірусне захворювання печінки, яке передається через забруднені руки, їжу чи воду.

Та: У Львові запрошують на безкоштовні тренінги з домедичної допомоги та цивільного захисту. Як записатися. Учасникам розкажуть про правила використання турнікета, види кровотеч та способи їх зупинки;

 

5. Історія спорудження комплексу укріплень львівської Цитаделі. Комплекс укріплень Львова середини ХIХ – першої чверті ХХ ст., центром якого були збережені до нашого часу укріплення Цитаделі, поставав у декілька етапів. Він складався з ядра, яким була територія Цитаделі, та автономних польових укріплень.

Читайте також: У Львові відкриють виставку робіт львівської гідеси, онуки Романа Шухевича. Виставка триватиме до 4 березня. У її межах відбудуться кураторські екскурсії та збір коштів на відновлення музею Романа Шухевича.

Слава Україні. Гарного Вам дня!


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!