Як відбуваються відключення світла у Львові та області. Пояснення

5443 0
Дефіцит потужності є наслідком масових обстрілів російськими окупантами енергетичних об’єктів.
Фото умовне/Unsplash

Фото умовне/Unsplash

У «Львівобленерго» пояснили, яким чином відбуваються відключення світла у Львові та області. 

Національна енергетична компанія «Укренерго» щодня формує дозволений ліміт електричної потужності, який можна споживати на певній території протягом визначеного часу доби. Це роблять у зв’язку з наслідками масованих обстрілів армією росії енергетичної інфраструктури, зокрема електричних станцій, які виробляють електроенергію, а також підстанцій і ліній, через які передається вироблена електроенергія. 

Окрім того, рівень дефіциту також залежить від погодних умов, які впливають на виробництво електроенергії сонячними та вітровими електростанціями, а також можливостей імпорту електроенергії з інших держав до України.

Перевищення ліміту

У разі перевищення встановленого ліміту в Україні застосовують графіки погодинних відключень.  

На Львівщині споживачі у графіку поділені на шість груп, кожна з яких почергово вимикається. Доба у графіку поділяється на такі зони:

  • зелений колір – електроенергія подається,

  • помаранчевий колір – відключення,

  • білий колір – можливе відключення за необхідності.

Проте, якщо і ці заходи не забезпечують дотримання ліміту, то НЕК «Укренерго» може дати розпорядження про введення аварійних відключень.

«Аварійні відключення вводять негайно за розпорядженням диспетчера «Укренерго» і тривають до відповідного наступного розпорядження. В такому випадку неможливо спрогнозувати тривалість відключення чи попередити про них заздалегідь», – вказують у повідомленні.

Зазначимо, одним із основних джерел інформації про відключення та графіки є офіційний сайт «Львівобленерго», розділ «Чому немає світла». За допомогою сервісу пошуку діючих відключень користувачі отримують інформацію про час початку і закінчення перерви в електропостачанні із зазначенням назви населеного пункту, вулиці, будинку та причини знеструмлення.

Читайте також: Кабмін визначив об'єкти, де не вимикатимуть світло. Перелік

Повідомлення з інформацією про перерви в електропостачанні за своїми особовими рахунками в автоматичному режимі отримують користувачі чат-ботів «Львівобленерго» у Viber/Telegram. 

Дізнатися свою групу відключень ви можете за допомогою: 

  • чат-боту «Львівобленерго» у Viber (для побутових споживачів)

  • чат-боту «Львівобленерго» у Telegram (для побутових споживачів)

  • чат-боту «Львівобленерго Бізнес» у Viber (для юридичних споживачів)

  • чат-боту «Львівобленерго Бізнес» у Telegram (для юридичних споживачів)

Також інформація доступна на сайті «Львівобленерго», розділ «Чому немає світла».  На сайті з допомогою пошуку діючих відключень можна отримати інформацію про знеструмлення в режимі реального часу. 

Графіки відключень можна переглянути за посиланням.

Детальніше про те, чи можливий повний блекаут, що чекає на українців взимку, як підготуватися бізнесу, що має зробити кожен українець, а що держава читайте за посиланням.

Також нагадаємо, що сьогодні у Львові та області діятимуть графіки погодинних відключень електроенергії. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!