
Фото: НУШ
Акцент дня: На місці дитячого санаторію – елітне житло. Як може змінитися територія біля «Піскових озер» у Львові. Більшість мешканців на слуханні висловлювали стурбованість щодо впливу забудови на інфраструктуру району.
Читайте також: У Львові в парку культури знесуть незаконний будинок. ТзОВ «Грін Девелопмент» використовував комунальну земельну ділянку без дозвільних документів.
Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 132 бойових зіткнення, з них 37 та 30 на Покровському та Курахівському напрямках.
Противник завдав одного ракетного удару із застосуванням однієї ракети, 73 авіаційних ударів із застосуванням 117 КАБів, більше як 610 ударів дронами-камікадзе та здійснив близько 3 тисяч обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.
Читайте також: Бронювання від мобілізації. Кабмін ввів процедуру перевірок підприємств. Результати перевірок повинні бути передані відповідним міністерствам.
Та: Львівщина – лідер за кількістю звернень у рекрутингові центри. Лідер - Харківська область.
А також: Росіяни планували влаштувати вибух в Києві, затримали виконавців, – СБУ.
Окрім того, СБУ затримала двох киян, яких підозрюють у роботі на російську воєнну розвідку.
Тема дня: Культурні діячі проти деколонізації Одеси: чому це є просуванням російських меседжів і чим воно грозить. Українські та закордонні культурні діячі написали звернення до ЮНЕСКО з проханням до президента Зеленського перенести розгляд рішення про «демонтаж одеської культурної спадщини», зокрема, памʼятників Пушкіну, Бабєлю, Жванєцкому до завершення війни. Народний депутат України Володимир В’ятрович вважає, якщо в окремих містах і надалі зволікатимуть з деколонізацією, то росія буде використовувати це на свою користь.
Ключові події:
1. Радіодиктант національної єдності. Де і коли його слухати та куди надсилати результати. Авторкою радіодиктанту стала українська письменниця Оксана Забужко, а читатиме його військовослужбовець та письменник Павло Вишебаба.
Читайте також: У Львові покажуть фільм з Ірмою Вітовською про жахи радянських психіатричних клінік. Фільм «БожеВільні» знятий за реальними подіями;
2. На Львівщині ОККО будує масштабний комплекс з лижними трасами, канатною дорогою, 25 готелями. Улітку цього року голова ЛОВА Максим Козицький розпорядився виділити понад 110 га лісових ділянок компаніям, які є частиною «Української інвестиційної групи», що на 70% належить власнику мережі АЗС «ОККО» Віталію Антонову.
Читайте також: У Львові планують збудувати новий готель на чотири поверхи. Проєкт передбачає реконструкцію існуючої нежитлової споруди.
Та: На Сихові з’явиться сквер Героїв російсько-українських війн. Раніше його створення поставили на паузу через початок повномасштабної війни;
3. У КМДА показали хід будівництва з’їзду з Подільського мосту в напрямку Троєщини. Триває будівництво 90-метрового тунелю для руху автомобілів під залізницею.
На цю ж тему: На автомобільній дорозі Львівщини відремонтували міст. Фото. Йдеться про перехід у селі Топільниця.
Читайте також: Чому безкоштовна пересадка у львівському транспорті можлива лише з ЛеоКарт.
Та: Стало відомо, куди звозитимуть покинуті авто у Львові;
4. «Вмикайте таланти і шукайте гроші», або Як вижити українським школам. Міністр освіти і науки Оксен Лісовий заявив, що в Україні критична нестача вчителів у школах. Мовиться, зокрема, про вчителів інформатики, математики, англійської мови. Однією з причин є те, що середня зарплата педагога становить 12 тисяч гривень, але грошей в бюджеті на це поки немає. Економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи, ексміністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета розповідає, які аспекти варто змінити, щоби привести українську освіту до належного рівня.
Читайте також: Львівські школярі на канікулах можуть безкоштовно ходити на плавання. Хто і куди. Зареєструвати дитину можна в один з 15 міських навчальних закладів.
Та: У Львові Палац ігрових видів спорту хочуть віддати на баланс ТМО. Там можуть створити спортивно-реабілітаційний центр для всіх, хто постраждав внаслідок війни;
5. Історики заявили, що «батько» Facebook Цукерберг має коріння зі Львівщини. Історикиня Оксана Лобко стверджує, що саме в Роздолі на Львівщині мешкало декілька поколінь Цукербергів.
Читайте також: На Львівщині шукають місце захоронення Івана Виговського. Є кілька версій щодо його поховання.
Слава Україні. Гарного Вам дня!