Пошук роботи часто буває тривалим та виснажливим процесом. Написання резюме, супровідних листів, аналіз вакансій, підготовка до співбесід – це все задачі, які щодня відкривають «to-do» лист кандидатів. А невідповідність пропозицій очікуванням, відсутність зворотного зв‘язку та відмови можуть стати причинами втрати мотивації та емоційного вигорання. У цій статті ми поговоримо як протистояти негативним емоціям під час пошуку зайнятості. До речі, якщо вас цікавлять актуальні вакансії, то сайт для пошуку роботи Jooble щодня публікує нові пропозиції для будь-якого виду зайнятості.
№1. Фокусуйтеся на своїх цілях
Без конкретного плану та розуміння кінцевої мети неможливо відстежувати власні результати й підтримувати мотивацію. Перед переглядом оголошень на сайті агрегаторі вакансій необхідно зрозуміти який тип зайнятості, зарплату, кар’єрні перспективи ви шукаєте. В іншому випадку ви витрачатимете зайвий час, зусилля на пропозиції та співбесіди, які є нерелевантними для вас.
Уявіть роботу своєї мрії та дайте відповіді на наступні запитання:
- У якій індустрії та компанії вам було б цікаво працювати?
- Що входить у ваші обов’язки? Чого ви точно не готові виконувати протягом тривалого часу?
- У якій команді вам комфортно працювати?
- Що має більше значення для вас: зарплата, графік роботи, корпоративна культура, перспективи розвитку тощо?
Після визначення кінцевої мети складіть перелік маленьких кроків для її досягнення. Наприклад, надіслати 10 резюме, оновити профіль LinkedIn, скласти шаблон супровідного листа. Виконуючи кожний пункт, ви зможете чітко бачити свій прогрес та зберігати продуктивність.
№2. Створіть графік пошуку роботи
Відсутність дисципліни та організованості під час пошуку роботи однією з найчастіших причин втрати мотивації. Щоб оптимізувати цей процес, поставтеся до перегляду вакансій та надсилання відгуків як до повноцінної зайнятості. Визначтеся, у які дні ви готові приділити час перегляду оголошень, та складіть приблизний графік із задачами.
Наприклад:
Понеділок
- 9:00-11:00 – перегляд та збереження нових вакансій на ключових платформах (Jooble, LinkedIn тощо).
- 12:00-15:00 – Адаптація резюме під вимоги окремих вакансій, складання супровідних листів.
- 15:30-16:30 – Перевірка документів на відсутність помилок, надсилання відгуків.
Вівторок
- 10:00-11:00 – Оновлення профілю LinkedIn.
- 11:00-13:00 – Нетворкінг (повідомлення знайомим та рекрутерам, які можуть допомогти у пошуку, долучення до професійних груп).
- 14:00-16:00 – Підготовка до потенційних співбесід.
Четвер
- 11:00-11:30 – Перевірка фідбеку по попередніх відгуках.
- 11:30-12:30 – Перегляд нових вакансій на українських та міжнародних платформах.
- 13:00-15:00 – Відгуки на 3-5 вакансій.
№3. Робіть паузи на відпочинок
При складанні переліку справ на день важливо виділяти достатню кількість часу на відпочинок. Занадто інтенсивний графік може призвести до хронічної втоми та емоційного вигорання. Ось декілька рекомендацій для ефективного відпочинку:
- Змінюйте активності – якщо ви проводите багато часу за комп’ютером, віддайте перевагу більш динамічним видам діяльності як спорт, йога, танці тощо.
- Проводьте час на природі – прогулянки на свіжому повітрі допомогають покращити циркуляцію крові, мозкову активність, зменшити стрес та підвищити рівень енергії.
- Приділяйте увагу своїм хобі – коли ми займаємося тим, що дійсно подобається та надихає нас, ми отримаємо нові сили для подальших звершень.
- Практикуйте «цифровий детокс» – перегляд історій та коротких відео у соцмережах, читання новин не можуть розцінюватися як відпочинок, адже під час них мозок активно працює. Відмовтеся від користування гаджетами хоча б декілька годин на добу, щоб відпочити від інформаційного потоку.
Для попередження відчуття, що ви постійно займаєтеся тільки пошуком роботи, встановіть чіткі часові межі. На кожен день у своєму графіку пропишіть години, у які ви будете припиняти відгукуватися на вакансії.
№4. Відзначайте свої досягнення
Концентрація на гарних результатах завжди є вдалою стратегією для підтримання мотивації у період пошуку роботи. Щоб відстежувати свій прогрес та досягнення, створіть таблицю та записуйте у ній всі дії, які ви виконуєте на шляху до омріяної посади. Вказуйте у ній не тільки задачі, але й отримані після виконання результати т.
Наприклад:
- Задача: Надіслати резюме у 5 компаній.
- Результат: Отримано зворотній зв’язок з 2 компаній.
Нагороджуйте себе навіть за маленькі успіхи. Перегляньте улюблений фільм, зустріньтеся з друзями на каву або купіть щось, що давно хотіли. Головне – отримувати позитивні емоції від кожного досягнення.
№5. Продовжуйте розвиватися у своїй сфері
Навчання допоможе вам постійно відчувати свою компетентність, підвищити конкурентоспроможність та відкриє двері до нових професійних можливостей. Дослідіть ринок праці та складіть перелік навичок, що зараз є пріоритетними для роботодавців. Розвивайте ті, яких вам не вистачає для отримання вищих посад.
Сьогодні поглибити свої знання можна за допомогою професійних книжок, курсів, вебінарів та майстер-класів. Для навчання не обов’язково витрачати багато коштів, у вільному доступі легко знайти безкоштовні відео-уроки, статті та огляди літератури, які допоможуть опанувати нові навички.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.