
фото: твоє місто
5 березня у Львові на маршрут №1, що з'єднує Залізничний вокзал з Погулянкою, виїхали перші два трамваї, подаровані швейцарським містом Берном. Згодом місто отримало ще два трамваї. Загалом місто отримало вже 8 з 11-ти трамваїв від швейцарського міста. Інші вагони планують запустити на лінії до кінця березня.
Чим вони відрізняються
Від попередніх «Електронів» нові трамваї з Берну відрізняються довжиною вагонів та панеллю керування, пояснюють у «Львівелектротрансі»: «Вагони трохи довгі. В нас у Львові дещо складно їздити на них, але дизайн дуже підходить під наші маршрути з великим пасажиропотоком».
У «Львівелектротрансі» кажуть, що вже навчають студентів та стажують водіїв для роботи у нових трамваях, зокрема через змінену панель управління, оскільки в «Електронах» панель є сенсорною, а у бернських – на кнопках.
Які ще закордонні трамваї курсують у місті
Зараз у Львові є загалом 155 пасажирських трамвайних вагонів. Дев'ятнадцять із них – низькопідлогові Electron T3L441, T5L64 та T5L641. Їх виготовили на львівському підприємстві «Концерн-Електрон». Перша презентація вагона п’ятисекційного Electron відбулась у 2013 році, його випуск обійшовся в 11 мільйонів 910 тисяч гривень.
Також у місті чимало старих трамваїв Tatra КТ4SU і КТ4D, а саме 94, які в 1980-х роках випустили в Чехії та передали до Львова.
Ще 30 трамваїв КТ4Dm шість років тому передали з Берліна. Завдяки споживанню у 2-2,5 раза менше електроенергії, ніж попередні, ці трамваї є енергоефективними та дозволяють місту економити на електроенергії. Для того, щоб трамваї з Берліна могли курсувати на маршруті № 7, платформу кінцевої зупинки довелося переобладнати. Зокрема, висоту платформи знизили до 24 см, щоб двері вагонів, які відчиняються назовні, могли безперешкодно функціонувати.
У січні цього року Львів також отримав вживані трамваї з Базеля (Швейцарія). Ці трамваї не потребують переобладнання, оскільки ширина колії в Базелі та Львові однакова. Однак вони мають пройти процес адаптації для отримання сертифікації відповідно до українських стандартів, а також обладнання системами аудіоінформування.
Чи можуть вживані трамваї добре служити
Вживані закордонні трамваї можуть слугувати довго, але потребують постійної модернізації. Швейцарські трамваї обладнані якісними запчастинами, але і їх потрібно час від часу переоснащувати та ремонтувати, і щоб підтримувати їх стан, це потрібно буде робити і у Львові.
У коментарі «Твоєму місту» новий очільник «Львівелектротранс» Василь Пецух також зазначив, що після завершення всіх робіт з адаптації швейцарських вагонів частка низькопідлогових трамвайних вагонів зросте до 77,5%, або 55 одиниць при поточному випуску 71 вагона.
Скільки низькопідлогових трамваїв і тролейбусів є в місті, чи планують реконструкцію депо, чи ремонтують колії, читайте в інтерв'ю «Твого міста» із очільником ЛКП «Львівелектротранс» Василем Пецухом.
Підготувала Людмила Шкурак
_______________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.