
фото: Ігор Зінкевич
Акцент дня: Які вживані трамваї курсують у Львові. Пояснення. Зараз у Львові є загалом 155 пасажирських трамвайних вагонів. Дев’ятнадцять із них – низькопідлогові Electron.
Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 118 бойових зіткнень, з них 43 та 22 на Покровському та Курському напрямках. 18 разів ворог атакував на Торецькому напрямку та 14 – на Новопавлівському.
Противник завдав 63 авіаційні удари, скинув 78 КАБ. Крім того, застосував 1 047 дронів-камікадзе, здійснив 5 097 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.
Читайте також: Виставка, молитва, пам’ять. У Львові відзначили річницю однієї з бригад тероборони. З цієї нагоди на площі Ринок відкрили виставку, відбулася спільна молитва та вшанування загиблих захисників.
Тема дня: «Перехожий, скинь шапку й поклонися». Репортаж з львівського кладовища, якого вже не існує. Якщо місцева громада, історики та міська влада об’єднають зусилля, давнє Збоїщанське кладовище може отримати шанс на друге життя.
Ключові події
1. Законопроєкт про застосування заходів примусу Нацгвардією. У МВС опублікували пояснення. Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драпʼятий запевняє, цей законопроект є надзвичайно актуальним у період воєнного стану.
Читайте також: «Це робиться, аби захистити тих, хто незаконно отримав землі». Що відомо про законопроєкт 12089. Наразі петиція щодо накладання вето на цей закон набрала 15,5 тисяч голосів;
2. Біля Львова збудують новий торговий центр. Тут розмістять торгові точки, офіси, будівельний або промисловий маркет. Також облаштують парковку, зупинку громадського транспорту та зелену зону.
Читайте також: У Львові оновили музей «Територія Терору». Тепер він став доступнішим. Тут облаштували пандуси та перила, адаптували санітарні приміщення для маломобільних груп населення і промаркували скляні двері;
3. Родичі померлого пацієнта відсудили 3 млн грн моральної компенсації у лікарні на Львівщині. Чоловік помер через неправильно встановлений діагноз і лікування.
Читайте також: У Львові ще шестеро медиків пройшли навчання за методикою французького військового хірурга. Учасники відпрацьовують ключові навички, зокрема проведення невідкладних операцій та зупинку масивних кровотеч;
4. Чи перейде Україна на літній час і коли переводити годинники. Перехід на літній час у 2025 році має відбутися в останню неділю березня – 30 числа о 3:00. Стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину вперед;
5. В одному з районів Львова зафіксували значне погіршення якості повітря. Такий рівень забруднення може спричинити дискомфорт при диханні у людей із захворюваннями легенів, таких як астма, а також у людей з серцевими захворюваннями, дітей і літніх людей.
Читайте також: П’ять врятованих «Домівкою» їжачків випустили в природу. Відео.
Слава Україні. Гарного Вам дня!