
Фото: Дмитро Перов
Забудовник Stolitsa Group просить визнати нечинним рішення Київської міської ради про створення ландшафтного заказника “Осокорківські луки”. Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
У переддень Нового року афілійована компанія забудовника ТОВ “Контактбудсервіс” подала позов до Київського окружного адмінсуду щодо визнання нечинним рішення про створення заказника, яке Київрада ухвалила у квітні 2019 року.
“Статус заказника заважає девелоперам в проектуванні нової забудови південніше вул. Колекторної у Дарницькому районі столиці. Під загрозою знищення тепер опинилися одразу 148 га заповідних земель в межах яких поширені окремі види червонокнижних рослин та тварин. Це складова частина Екопарку Осокорки”, — пише Дмитро Перов.
За його словами, плани забудови цих територій існують ще з 2001 року. Однак, найбільш гостро це питання постало з підписанням у 2021 році окремого меморандуму між забудовником, представниками окремих органів влади та міським головою Віталієм Кличком.
“У рамках цієї домовленості міська влада пообіцяла всіляко сприяти реалізації проекту забудови для забезпечення захисту інтересів інвесторів”, — зазначає Дмитро Перов.
Нагадаємо, поблизу озер Тягле й Небреж на Осокорках планували звести ЖК «Патріотика на озерах», це 43 будинки заввишки від 24 поверхів. У 2018 році між забудовником і місцевими мешканцями почався конфлікт: містяни були проти будівництва й хотіли облаштувати на озерах ландшафтний парк.
У січні 2019 року Київрада розірвала договір оренди земельних ділянок, які були виділені для будівництва житлового комплексу. Згодом ухвалили рішення про створення ландшафтного парку «Осокорківські луки», а потім – ландшафтного заказника біля озера Тягле.
У 2020 році банк «Аркада» й пов’язана з ними девелоперська компанія, що будувала ЖК «Патріотика на озерах», збанкрутіли, будівельні роботи зупинилися. У 2021 році стало відомо, що добудовувати житлові комплекси «Аркади» може будівельна компанія Stolitsa Group.
Водночас в інтересах забудовника ідею створення парку висловили представники нашвидкоруч створеної ГО «Національний парк збереження та збагачення флори і фауни «Осокорки». Цю організацію створили 12 жовтня 2021 року. Її представники пропонують облаштувати парк на території площею 350 гектарів замість 650, на яких планують забудову.
Узимку 2021-2022 років будівництво на берегах озера Небреж активізувалося. Забудовник продовжує підсипати озеро Небреж і бурити палі, на території працюють будівельні крани й інша техніка. Після початку повномасштабного вторгнення росії, територія екопарку була оголошена замінованою, доступ туди був заборонений, однак вже влітку 2022 року там знову активізувалась робота будівельної техніки.
У липні 2023 активісти та представники ГО «Екопарк Осокорки» підготували відкрите звернення до президента України щодо припинення будівельних робіт на Осокорках.
Перед цим ГО «Екопарк Осокорки» звернулась до Офісу Генерального прокурора з проханням надати публічний звіт щодо розгляду питання забудови озера Небреж. Як стверджують активісти, справу передали сумнівному прокурору і тоді усі матеріали, що стосуються незаконної забудови, вилучили зі справи.
Вони заявляють, що Генеральна прокуратура стала на бік забудовника, адже одночасно з вилученням матеріалів генпрокуратурою відновили будівництво на березі озера Небреж.
__________________________________________________________________________________________________