Фото: Інтерфакс-Україна
Акцент дня: 18 закладів у Львові, які належать військовим і ветеранам. У львівських закладах, які належать військовим і ветеранам, в меню є і лагмани, і ніжна поркета, і смачна піца, і фалафель. Ресторанний експерт Всеволод Поліщук ділиться їхнім переліком та розповідає про засновників.
Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 181 бойове зіткнення. Найгарячіша ситуація залишається на Покровському напрямку, де відбулося 39 боїв Також ворог активний на Курахівському напрямку – 34 зіткнення.
Російські загарбники завдали по території України чотири ракетних удари із застосуванням шести ракет, а також 57 авіаударів, скинувши 66 КАБів. Крім цього, залучили для ураження 729 дронів-камікадзе та здійснили понад 3800 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.
Читайте також: На Київщині відкрили адаптивні клуби для ветеранів та осіб з інвалідністю.
Ключові події:
1. США нададуть Україні чергову військову допомогу на 7,9 млрд доларів. Проти росії також ввели додаткові санкції.
Читайте також: На Львівщині виявили нове майно родичів держзрадників Медведчука та Козака на 16 млн грн. Зокрема ангар для сипучих матеріалів, обладнання для виробництва бетону, склад та офісне приміщення.
Та: «Укрнафта» планує купити родовище сланцевого газу на Львівщині. Ціна угоди може становити до 200 млн грн;
2. У фонд Базилевичів за добу у Львові зібрали понад мільйон грн. Це 25% від потрібної суми. Наразі до збору долучилося уже понад тисячу благодійників.
Читайте також: Два львівські університети таки об’єднають. Кабінет Міністрів приєднав Львівський національний університет природокористування до Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. Ґжицького.
Та: Львівський медуніверситет відремонтує стрілецький тир. Початкова вартість ремонту, згідно з тендером, становитиме 19 млн 24 тис. грн. Підрядника оберуть на аукціоні, який відбудеться вже 7 жовтня, а завершити роботи планують до кінця березня наступного року;
3. На одному з пунктів пропуску на Львівщині обмежать рух. Зокрема, з 1 жовтня на ділянці кордону «Нижанковичі», що на Самбірщині.
Читайте також: Скільки лікарів працює у лікарнях Львова і чи бракує їх. Найбільше працівників є у Першому та Другому ТМО Львова, а також у Львівській обласній клінічній лікарні.
Та: Кому треба обов’язково вакцинуватися від грипу і які вакцини є на Львівщині. Найбільша увага до захисту до людей, які мають захворювання;
4. В Шевченківському гаю відкривають сучасний простір з укриттям. Будівля простору інклюзивна та безбар’єрна, у ній обладнані пандуси та доріжки для пересування на кріслі колісному, вбиральня для маломобільних груп населення, понижена стійка на касі, а також кімната догляду за немовлятами.
Читайте також: Лише в одному з восьми джерел у Львівській громаді вода придатна до вживання. Йдеться про джерело «Спартак», що на вул. Топольна, 39а. Натомість у інших семи джерелах вода придатна лише для технічного використання, тобто для миття, побутових потреб, підливання рослин тощо.
Та: Скільки днів падає дощ у Львові протягом року. У 2024 опади були 128 днів;
5. Квадробери у Львові. Що робити, якщо дитина хоче бути котом. «Твоє місто» розповідає про субкультуру, чому діти цьому наслідують, як правильно реагувати батькам і чи є у цьому небезпека.
Читайте також: У Львові показали, як змінилася алея на Коперника. Фото до і після.
Погода: Погода у жовтні. Що прогнозують львівські синоптики на другий місяць осені. На початку жовтня у Львівській області прогнозують суху та помірно теплу погоду. У другій та третій декадах місяця очікується перехід середньої добової температури через +8° у бік до нуля.
Читайте також: Земля тимчасово отримає ще один супутник, окрім Місяця. Як можна буде його побачити. На орбіту потрапить астероїд.
Слава Україні. Гарного Вам дня!