Куди поїхати на вихідні зі Львова. До унікальної дерев’яної вежі

6104 0
«Вежа пам’яті» є однією з найвищих дерев’яних споруд Європи.
фото: прольвів

фото: прольвів

Раніше Директор туроператора «Відвідай» Ігор Губіліт розповів Tvoemisto.tv про унікальну дерев’яну вежу, не надто відому серед мешканців Львівської області й туристів.

Відвідали з туристами цікаву локацію в Карпатах – так звану «Вежу пам’яті» в селі Недільній Старосамбірського району Львівщини. Розташована вона далеко від туристичних шляхів, тож її нечасто оглядають туристи. 

Читайте також: У Підкамені відновили вежу монастиря та створити новий маршрут для паломників. Фото

43-метрова дзвіниця споруджена на горі Діл у 2017 році та присвячена борцям за волю й незалежність України. Вежу встановили на висоті 907 метрів над рівнем моря за бойківськими традиціями, з модрини та сосни.

Пам’ятка не має аналогів у світі та є одною з найвищих дерев’яних споруд Європи. На місці, де височіє ця споруда, свого часу діяла підстаршинська школа УПА. В 1943 році у нерівному бою з нацистами загинуло 43 повстанці, а неподалік, у селі Сприня, в 1944-ому була утворена Українська головна визвольна рада (УГВР).

Під куполом Вежі пам'яті біля села Недільної

Дякую всім, хто її збудував! Шкода, що так далеко від туристичних шляхів. Була б ця вежа трохи ближче до цивілізації, то стала б дуже популярним об’єктом серед мандрівників.

Для довідки

У 1943 році на горі Діл відбувся запеклий бій між 105 бійцями ОУН-УПА та 3 000 німецьких загарбників. Під час цього бою загинуло 43 українські патріоти. Місце для спорудження «Вежі пам’яті» вибране невипадково: на горі Діл в роки Другої світової війни діяла підстаршинська школа УПА. 

Перші роботи на гірській вершині розпочали в 2009 році. Ідея будівництва  належить уродженцеві села Ігорю Піхоцькому, а втілення задуму стало можливим завдяки львівському архітекторові Олесю Дзиндрі, який розробив проєкт цієї унікальної дерев’яної споруди.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!