Чи приберуть турнікети з львівської податкової?

2579 1
Для того, щоб потрапити у кабінет працівника львівської податкової на вулиці Стрийській, 35 потрібно пройти спеціальний контроль – турнікети на першому поверсі. Наскільки виправданим є такі обмеження на шляху до податківця львів’яни з’ясовували 7 липня, на зустрічі «Чи стане легше: яких змін сподіватися львівському бізнесу?», організованою платформою «Твоє місто Львів».
фото: o-sisteme

фото: o-sisteme

На проблему відкритості податкової та зручності для платників податків негативно впливає пропускний режим у приміщення львівського відділення ДФС. Про це зазаначає представник «Комітету підприємців Львівщини» Михайло Семко. «Пропускний режим, з допомогою турнікетів, сьогодні не потрібен, адже тоді платник податків повинен затратити багато додаткового часу, щоб домовитись про зустріч з тим чи іншим посадовцем. Це суттєво знижує рівень зручності спілкування з держслужбовцем», – каже Михайло Семко.

Втім, саме такий контроль, з допомогою використання турнікетів, існує у всіх відділення ДФС України. Забравши турнікети, потрібно буде обладнати кабінети додатковим рівнем захисту, передбаченим чинним законодавством, зокрема, мова йде про системи спостереження, наголошує Ігор Кондро, начальник ГУ ДФС у Львівській області. «Ми зверталися з цим проханням до ДФС України, але там пояснили, що обладнати усі кабінети додатковим захистом сьогодні дуже дорого, – наголошує Ігор Кондро. – Також я не розумію, навіщо зустрічатися безпосередньо з тим чи іншим інспектором, адже кожен платник податків може звернутися у електронний кабінет, у центр обслуговування платників податків і там отримати усю необхідну інформацію і допомогу».

До слова, Андрій Гринчук, представник «Комітету підприємців Львівщини» наголошує, що сьогодні податкова служба стає більш сервісним органом, аніж контролюючим, а ставлення працівників фіскальної служби найнижчого рівня, які безпосередньо контактують з підприємцями, змінилося у позитивну сторону з часу, коли ці працівники почали носити бейджики з прізвищами. «Ми запровадили програму таємного клієнта і упродовж тижня збирали докази некомпетентного та неприпустимого ставлення, наприклад, коли перед тобою зачиняють віконечко, вимагають переписати дату подання заяви, для  того, щоб відтермінувати її розгляд, - розповідає Андрій Гринчук. – Із появою бейджиків ситуація змінилася і я вперше за 10 років відчув, що коли ти прийдеш в податкову – з тобою спілкуватимуться як з людиною».

Підготувала Оксана Лісна

ТЕГИ: турнікет
13 Липня, 2016 11:44
Максим Пишите, що по Україні невпускають в податкові, був в декількох податкових України вхід вільний максимально спитають і запишуть паспорт і йди де хочеш.
Цікаво а приватна охорона нікого не смущає??
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!