У Львові підтримують ідею запровадити різний розмір мінімальних зарплат

4088 0
Встановлення різного розміру мінімальної заробітної плати, залежно від рівня доходів підприємства може позитивно вплинути на проблему несплати податків, заборгування, або ж ухиляння, шляхом виплати «зарплат у конвертах». Про це під час зустрічі «Чи стане легше: яких змін сподіватися львівському бізнесу?», організованої 7 липня дискусійною платформою «Твоє місто Львів», зазначив Ігор Кондро, начальник ГУ ДФС у Львівській області.
фото: nd.zp.ua

фото: nd.zp.ua

Часто великі підприємства, які мають значний рівень доходів, велику кількість працівників і об’єктивно можуть сплачувати великі податки, ухиляються від офіційного працевлаштування людей і цим перетворюються у недобросовісних платників.

Проте, як бути із малими підприємствами, які не можуть дозволити собі сплату великого податку, тим паче, що розмір мінімальної заробітної плати залишається єдиним для усіх підприємств незалежно від капіталу.

Раніше стратегічна група радників з підтримки реформ в Україні під керівництвом Лешека Бальцеровича та Івана Міклоша зауважили, що для того, щоб вирішити питання несплати податків, слід встановити критерій мінімальних зарплат для підприємств з різним обсягом реалізації. Такий шлях вирішення проблеми підтримує Ігор Кондро, начальник ГУ ДФС у Львівській області.

Читайте також: Як вийти на ринок ЄС. Історія успіху львівського печива

«Часто директор того чи іншого підприємства, з великими доходами, декларує заробітну плату у розмірі 1400 гривень. Очевидно, це неправдива інформація, – наголошує Ігор Кондро. – До прикладу, якщо підприємство реалізовує менше мільйона гривень, або ста тисяч, то слід визначити для них менший розмір мінімальної заробітної плати. Це не лише позитивно вплине на наповнення міського бюджету, але суттєво змінить ситуацію з детінізацією зарплат».

До того ж Ігор Кондро наголошує, що підприємства з іноземними інвестиціями, які ведуть бізнес на території Львівщини, як правило, виявляються більш добросовісними платниками податків і практично не мають заборгувань.

Читайте також: У львів'ян залишилося 52 дні, щоб сплатити податок на нерухомість

Підготувала Оксана Лісна


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!