45% води у джерелах Львова забруднені кишковою паличкою

2710 0
У Львові дослідили 22 проби води з каптажів-джерел: колодязів та свердловин. 45% проб води не відповідають вимогам санітарного законодавства - вони забруднені бактеріями групи кишкової палички.
Фото: istocnik.cz

Фото: istocnik.cz

Каптажі-джерела на території Львова є у Стрийському парку, парку «Залізні води» (на вул. Тернопільська та вул. Мишуги), також є два джерела в лісопарку «Погулянка», повідомили у прес-службі Львівської міськради. Окрім того, джерела розташовані за адресами: вул. Замкова, вул. Шевченка, 8, вул. Б. Хмельницького, 24 (біля бази відпочинку «Винниківське озеро»), вул. Незалежності, 12, вул. Львівська та у Винниках (вул. Лермонтова, 6).

Щоб запобігти забрудненню води в такому джерелі, необхідно щорічно їх чистити та турбуватись про благоустрій прилеглої території, стверджує лікар з комунальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень М. Задорожна.

«Каптажі-джерела слід розташовувати на незабрудненій та захищеній території, що знаходиться вище за течією ґрунтових вод на відстані, не меншій, ніж 30 м від магістралей з інтенсивним рухом транспорту, та не меншій, ніж 50 м від вбиралень, вигрібних ям, споруд та мереж каналізації, складів добрив та отрутохімікатів, інших місць забруднення ґрунту та підземних вод. З території каптажа-джерела має бути відведення поверхневого стоку», - розповідає лікар М. Задорожна.

Питну питну воду з джерела можна споживати тільки тоді, коли вода відповідає усім санітарним вимогам. Зберігати її у власній тарі не варто довше, ніж 24 години при температурі від 5° C до 20° C.

Довідка. Каптаж-джерело – це інженерна водозабірна споруда, призначена для збирання джерельної води в місцях її виходу на поверхню.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!