Київ

Київрада затвердила перелік природоохоронних заходів у 2024 році, в тому числі відновлення озера Синє

464 0
Також планують продовжити розчистку русла річки Либідь

Київська міська рада підтримала перелік природоохоронних заходів, що фінансуватимуться з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2024 році. Перелік, зокрема, включає роботи з відновлення озера Синє, обстеження та розчистку русла річки Либідь та заходи з утилізації ламп розжарювання, отриманих у межах програми обміну. Про це повідомив заступник голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

«При формуванні переліку природоохоронних заходів враховували нагальні потреби у сфері захисту довкілля, а також запити киян. У багатьох випадках йдеться також і про безпекові питання. Це, зокрема, протизсувні заходи в парках. Важливо, що ухвалені заходи фінансуватимуться зі спеціального міського фонду, кошти якого можуть бути направлені винятково на вирішення проблем, пов’язаних із охороною довкілля», – зазначив Володимир Прокопів.

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, до переліку також увійшли спеціальні заходи, спрямовані на захист об’єктів природно-заповідного фонду, утилізація відходів у межах всеукраїнської програми з обміну ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи та проведення наукових досліджень у сфері екології.

«Дякуємо депутатам Київради за підтримку важливих для міста і його мешканців природоохоронних заходів. Реалізація всіх цих запланованих кроків сприятиме вирішенню цілої низки викликів, із якими маємо справу сьогодні. А також допоможе Києву стати ще більш зеленим та екологічним у майбутньому», – сказав Олександр Возний.

Фінансування ухвалених заходів відбуватиметься після відповідного розподілу коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища.

Нагадаємо, у жовтні та у листопаді минулого року КП «Плесо» двічі оголошувало тендери на розчистку та благоустрій озера Синє, яке майже повністю пересохло. Кожного разу пропозиції учасників відхиляли.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!