Львівська міськрада судилась з виконкомом через надбудови біля «Незламних»

2491 0
Мовиться про нежитлові надбудови біля центру «Незламні», що на вул. Гетьмана І. Мазепи, 25а.
Фото: Rate-list

Фото: Rate-list

Львівська міська рада подала до Львівського окружного адміністративного суду позовну заяву проти виконавчого комітету ЛМР. У ній позивач просить визнати недійсним рішення виконкому від 2020 року «Про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об`єкта будівництва на реконструкцію» ТзОВ СВ існуючої нежитлової будівлі за рахунок надбудови на вул. Гетьмана І.Мазепи, 25-А, 25-Б у м. Львові. 

Джерело: ЄДРСР

Свій позов ЛМР аргументує тим, що будівництво здійснюється з грубим порушенням Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності без врахування меж суміжних земельних ділянок та їх забудови», державних будівельних норм та Статуту установи 1-ої міської клінічної лікарні імені Князя Лева. 

У відповідь на це відповідач зазначив, що не мав правових підстав для відмови у видачі містобудівних умов, а твердження позивача про невідповідність намірів забудови вимогам плану зонування не обґрунтоване жодними належними та допустимими доказами, а лист управління архітектури та урбаністики від 28 квітня 2023 року, на який покликається позивач, не є достовірним доказом, на підставі якого можна встановити дійсні обставини справи.

Варто зазначити, що суд не взяв до уваги тези ЛМР щодо грубих порушень у будівництві, адже такі могли бути вчинені лише після початку будівництва, а отже не мають зв’язку з спірним рішенням виконкому. 

Читайте також: Державіаслужба продовжить судитися з Львівською міською радою щодо забудов біля аеропорту 

На основі заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову необхідно відмовити повністю. 

Також зазначимо, що позивач все ще може подати апеляцію.

Нагадаємо, що Львівська міськрада програла суд Облраді за десяток будівель закладів охорони здоров’я.

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!