Київ

МКІП знайшов застосування незаконним новобудовам УПЦ МП в Києво-Печерській Лаврі

569 0
Частину з них знесуть, а частину використають для державних потреб

У Києво-Печерській лаврі частину споруд на території Нижньої лаври, які передали в державне управління, використовуватимуть як фондосховища. Про це повідомив виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

За його словами, Мінкульт ініціює створення фондосховища музейних цінностей в одному з приміщень Нижньої лаври.

«Безумовно, частина з "новобудів" потребує знесення і відновлення історичного ландшафту. Разом з тим, окремі будівлі можуть принести користь державі. Повертаємо нашу історію та державність в українську Лавру», — зазначив Карандєєв.

Нагадаємо, так звані «ченці» УПЦ московського патріархату досі не залишили усі об’єкти Києво-Печерської лаври.Досі три об'єкти Києво-Печерської лаври залишаються зайнятими невідомими особами. 

Після завершення роботи комісії МКІП із перевірки приміщень святині, їх зобов’язали зробити це протягом трьох днів, термін сплив 9 червня 2023 року. На основі звіту комісії заповідник вимагає від ченців звільнити та повернути державі всі 79 культових будівель та обʼєктів.

УПЦ МП мала піти з Києво-Печерської лаври ще до 29 березня 2023 року, але відмовилась це робити і перешкоджала роботі комісії МКІП з приймання-передачі майна Лаври у користування Заповідника.

Додамо також, що архімандрит Авраамій (Лотиш) перейшов з УПЦ МП до Православної церкви України, став виконувачем обов’язків намісника лаври та закликав братію перейти до ПЦУ та залишатися у Києво-Печерській лаврі.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!