На Львівщині планують навчати жінок на професії, в яких бракує працівників

4812 0
Жінки вже почали опановувати фах машиніста-тракториста сільськогосподарського виробництва.
Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

На Львівщині бракує працівників різних професій, особливо робітників з інструментом. За даними статистики, у середньому на одного безробітного в області припадає дві-три вакансії.

Лише для водіїв автотранспортних засобів у базі обласної служби зайнятості налічується майже 500 пропозицій роботи із заробітною платою, що коливається від мінімальної до 40 тис. грн. Хоча інколи працедавці готові платити кермувальникам автівок, особливо далекобійникам, навіть 60 тис. грн. Не вистачає також швачок, слюсарів різного профілю, будівельників, електрогазозварників, електромонтерів та ін.

«Розв’язати проблему нестачі персоналу можна шляхом професійного навчання, якщо до вишколу залучити представниць жіночої статі. За виконання робіт, які ще донедавна вважалася суто чоловічими, тепер усе частіше беруться жінки. Причина проста: через нестачу персоналу за таку роботу добре платять. У Львівському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості жінки, приміром, почали опановувати фах машиніста-тракториста сільськогосподарського виробництва. На базі цієї освітньої установи жінки також можуть здобути такі професії як електрогазозварник, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Для безробітних, учасників або учасниць бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни навчання у ЦПТО безоплатне», – каже директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

Читайте також: Львову бракує водіїв, або Чи почнуть жінки кермувати автобусами

За його словами, у Львові чимало жінок водять легкові автомобілі. Щоби добре заробляти, їм достатньо підвищити кваліфікацію та отримати допуск до керування вантажними автівками, трамваями, тролейбусами або автобусами.

Для цього можна скористатися програмою видачі ваучерів на навчання. Право на нього мають особи віком «45+» зі стажем понад 15 років, а також звільнені з військової служби, люди з інвалідністю, вимушені переселенці, учасники/учасниці бойових дій за умови, що вони не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні.

Вартість ваучера – 30280 грн. Особа, котра його отримає, може самостійно обрати курси, освітню установу та форму навчання. Вишкіл за ваучером проводиться як у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (графік формування груп – за посиланням), так і в інших навчальних установах. Більше про програму видачі ваучерів – на сайті ДЦЗ. Консультації з питань професійного навчання надаються у підрозділах ЛОЦЗ (контакти).

Нагадаємо, через брак водіїв громадського транспорту Львів спільно з навчальними закладами розглядає можливість навчання жінок для отримання водійського посвідчення категорії D. Окрім цього, зі сторони АТП №1 готові преміювати жінок-водіїв за їхню готовність працювати на комунальному підприємстві. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!