Умовне фото: Unsplash
ГО «Tech StartUp School» та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) запускають спільні заходи для надолуження освітніх втрат у 7 областях заходу України, зокрема і на Львівщині. Основний фокус – допомогти дітям підтягнути знання з української та англійської мов і математики. Для реалізації цього масштабного освітнього проєкту Tech StartUp School підписали меморандум з Департаментом освіти і науки Львівської ОВА та ГО «Tech StartUp School».
«Передусім запланували оцінити освітні втрати школярів на заході України, що виникли через пандемію COVID-19 та внаслідок війни. Для цього організатори проєкту опитають учнів 5–9 класів у Львівській, Пустомитівській, Жовківській, Бібрській, Дрогобицькій, Стрийській, Славській і Новояворівській громадах. Загалом у 7 областях заходу України опитають близько 12 000 школярів», – розповів директор департаменту освіти і науки Олега Паска.
Читайте також: На Львівщині тренерів-волонтерів запрошують навчати дітей навичкам програмування
«Паралельно Tech StartUp School та ЮНІСЕФ організовують тренінги і курси для освітян, які згодом допомагатимуть дітям підтягнути знання, щоб оптимізувати навчальний процес із використанням платформ змішаного навчання. Перші тренінги вже відбулися у липні», – зазначив ГО «Tech StartUp School» Назар Подольчак.
Голова офісу ЮНІСЕФ у Львові додала, що за час пандемії COVID-19 та майже півтора роки війни діти зазнали значних освітніх втрат. Тож зараз гостро стоїть питання створення та впровадження програм з надолуження. ЮНІСЕФ на прохання МОН очолили розробку національної Стратегії надолуження освітніх втрат.
«У 2023-2024 роках ми разом з партнерами працюватимемо, щоб допомогти понад 300 000 учням надолужити навчання. Ми раді розпочати цю важливу роботу на заході України,зокрема у Львівській області», – сказала вона.
Водночас проєкт стимулюватиме у дітей загальний інтерес до навчання та позашкільної активності за допомогою:
● оснащення сучасних STEAM-центрів;
● навчальні відвідування Музею науки;
● науково-пізнавальних програм і майстеркласів у рамках проєкту «Наука вражає» від Lviv Open Lab;
● майстеркласів з біотехнологій у сучасних лабораторіях Tech StartUp School;
● виїзних наукових інтенсивів STEAM DAY від мобільної лабораторії TechLabino;
● навчання основ програмування та 3D-моделювання.
Читайте також: У школах Львова можуть скасувати оцінювання деяких предметів
У липні відбулися перші екскурсії школярів зі Львівської області до Музею науки, пройшли наукові інтенсиви та майстер-класи від Lviv Open Lab, які сприяли позакласній діяльності для дітей та молоді, зокрема дітей переселенців. Участь у цих заходах безкоштовна.
______________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.