Українська академія друкарства стане Інститутом поліграфії та медіатехнологій Львівської політехніки

1818 0
Усіх викладачів планують перевести до Львівської політехніки вже з 30 серпня.
Фото умовне

Фото умовне

Українська академія друкарства стане Інститутом поліграфії та медіатехнологій Національного університету «Львівська політехніка». Про це Tvoemisto.tv повідомив проректор з науково-педагогічної роботи УАД Ярослав Угрин. 

Відповідне рішення прийняли 28 червня на Вченій раді «Львівської політехніки». До структури Інституту поліграфії та медіатехнологій увійдуть сім профільних випускових кафедр. 

Як пояснив проректор, із 30 серпня всі працівники Української академії друкарства будуть звільнені або переведені до структурних підрозділів Національного університету «Львівська політехніка». Викладачі профільних кафедр продовжать свою роботу в Інституті поліграфії, а адміністративний персонал та педагоги загальноосвітніх кафедр будуть інтегровані в інші підрозділи і кафедри Політехніки.

Щодо студентів, вони завершуватимуть навчання за тими самими освітніми програмами, за якими вступили до Української академії друкарства. Крім того, з 2024-2025 навчального року набір студентів буде здійснюватись на ті ж освітні програми, які були оголошені у Українській академії друкарства.

Нагадаємо, що у листопаді 2022 року Міністерство освіти і науки України звернулося до Кабміну з ініціативою об’єднати Українську академію друкарства з Львівським національним університетом імені Івана Франка. 12 листопада на площі перед Оперним театром студенти Української академії друкарства вийшли на мирну акцію через заяви Міністерства освіти.  

У соцмережах тоді почав ширитися флешмоб на знак протесту проти об’єднання вишів, які ініціювали студенти УАД, #гетьрукивідуад. Вони стурбовані, що їх позбавлять державної форми навчання, анулюють дипломи, а в період війни 200 викладачів залишаться без роботи. 

Читайте також:«Це що, нас хочуть загнати у 1848 рік?» УАД виступила проти приєднання до Львівської політехніки

Ректор закладу Богдан Дурняк заявляв, що такі дії є неприпустимими, вони йдуть всупереч заяв самого міністра, який казав, що під час воєнного стану такі реорганізації не можна розглядати і їх вважатимуть «освітянським мародерством».

В академії додали, що Міністерство висловило побажання до «реорганізації за власним бажанням», не враховуючи думку колективу навчального закладу та студентів. Після чого понад тисяча студентів Української академії друкарства вийшла на мирний протест проти намірів Міністерства освіти та науки приєднати академію до НУ «Львівська політехніка». 

Володимир Федорович

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!