Ректор Львівської політехніки прокоментував можливе приєднання академії друкарства до вишу

1203 0
На веб-порталі Кабінету міністрів України з’явилась петиція проти приєднання університетів.
Фото: Львівська політехніка

Фото: Львівська політехніка

У середу, 21 грудня, відбулась зустріч ректорів Львівської політехніки та Української академії друкарства, де Юрій Бобало та Богдан Дурняк обговорили деталі приєднання університетів. Зокрема, ректор Львівської політехніки заявив, що у разі приєднання жоден працівник академії не буде звільнений, а для студентів не зміниться вартість навчання та проживання у гуртожитках. 

«Ми обговорили важливість збереження унікальних аспектів Української академії друкарства, розвитку освітніх програм, вдосконалення структури цього закладу вищої освіти, забезпечення гарантій для науково-педагогічних працівників і студентів, відповідно до законодавства України», – повідомила пресслужба Національного університету «Львівська політехніка».  

Проте на веб-порталі Кабінету міністрів України з’явилась петиція проти приєднання університетів. Зареєструвала її Яна Бариська і станом 22 лютого вона зібрала майже 2,5 тис. підписів з 25 тис. потрібних. 

«МОН прийняло це рішення свавільно, не питаючи думки ні студентів, ні викладачів, ні партнерів УАД. З ними не провели жодного попереднього діалогу, їхні інтереси були повністю проігноровані. «Реорганізація» проводиться в порушення принципів народовладдя, без погодження з колективом і стейкхолдерами академії», – йдеться у тексті петиції. 

Читайте також: У Львові студенти Академії друкарства вийшли на акцію протесту

Авторка вказує, що персонал УАД проти такого приєднання, а цей процес позбавить академію самостійності і самоврядування, створить для студентів ризик збільшення цін на навчання і втрати місць у гуртожитках. 

Зазначимо, що Українську академію друкарства пропонують об'єднати з НУ «Львівська політехніка» у березні 2024 року. 

Нагадаємо, що у листопаді 2022 року Міністерство освіти і науки України звернулося до Кабміну з ініціативою об’єднати Українську академію друкарства з Львівським національним університетом імені Івана Франка. 12 листопада на площі перед Оперним театром студенти Української академії друкарства вийшли на мирну акцію через заяви Міністерства освіти.  У соцмережах тоді почав ширитися флешмоб на знак протесту проти об’єднання вишів, які ініціювали студенти УАД, #гетьрукивідуад. Вони стурбовані, що їх позбавлять державної форми навчання, анулюють дипломи, а в період війни 200 викладачів залишаться без роботи. 

Ректор закладу Богдан Дурняк заявляв, що такі дії є неприпустимими, вони йдуть всупереч заяв самого міністра, який казав, що під час воєнного стану такі реорганізації не можна розглядати і їх вважатимуть «освітянським мародерством».

Для довідки

Українська академія друкарства – єдиний в Україні автономний заклад вищої освіти, який готує фахівців з медійних технологій та поліграфії. За свою 85-річну історію вона випустила десятки тисяч спеціалістів, які формують інформаційний простір держави, працюючи у видавництвах, друкарнях, засобах масової інформації, поліграфічних підприємствах, книгарнях, рекламних організаціях, машинобудівних підприємствах, науково-дослідних установах.

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!