Сьогодні у Львові відкриють оновлену Фабрику повидла. Що тут буде

3043 0
Простір реконструювали впродовж 8 років.
ФОТО: БОГДАН ЄМЕЦЬ

ФОТО: БОГДАН ЄМЕЦЬ

У Львові колишню Фабрику алкогольних напоїв «Йозеф Кронік і Син» перетворили на найбільший у місті центр сучасного мистецтва Jam Factory Art Center. Простір після 8 років реконструкції відкриють сьогодні, 18 листопада. Про це повідомили у  Jam Factory Art Center.

Артцентр відкриють виставкою творів українських художників «Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми».  Виставка побудована за принципом новел та об'єднує твори на двох дистанціях — між сьогоденням і минулим та між персональними переживаннями й досвідами воєнного часу. Вона, зокрема, презентує роботи українських художниць і художників 2022-2023 років та з довшої хронології — від 19 століття по сьогодні. Виставка триватиме до березня 2024 року та буде доповнена програмою з дискусій, зустрічей, кураторських екскурсій.

Програма відкриття:

  • 15:00 – відкритий вхід на територію артцентру

  • 16:00 – вітальні слова від очільників інституції – Гаральд Біндер, Божена Пеленська, Тетяна Федорук – та представників міської влади

  • 17:00 – відкриття виставки “Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми” та виступ кураторів – Бориса Філоненка, Катерини Яковленко, Наталії Маценко

  • 17:30-18:30 – можливість самостійно оглянути основну виставку в виставковому холі, а також історичну виставку у вежі. У цей час пропонуємо долучитися до екскурсій (без реєстрації, у форматі живої черги):

  • 17:30, 17:40, 17:50– кураторські екскурсії виставкою “Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми”

  • 17:30, 18:00, 18:30 – авторські екскурсії історичною виставкою від Ірини Склокіної й Ольги Заречнюк

  • 19:00-20:30 – концерт Мар’яни Садовської та Крістіана Томе з новою програмою “Навчитися світла”. Колаборація з Сафіє Лентер-Кизи

  • 20:45-22:00 – виступ Grisly Faye

Вхід на всі події вільний. Додамо, під час відкриття команда Jam Factory Art Center разом з фондом «Повернись живим» збирають мільйон гривень на розмінування. 

Нагадаємо, після восьми років ревіталізації у Львові врешті відкрили найбільший в місті центр сучасного мистецтва. Чи не кожен львів’янин чув про «Фабрику повидла» на Підзамчі – це саме те приміщення, де запрацює новітній Jam Factory Art Center. Проте ревіталізація будівлі є одним з прикладів збереження пам’ятки місцевого значення, частина якої була зведена ще наприкінці ХІХ століття. Tvoemisto.tv розповідає, як тут від виготовлення спиртних напоїв, а потім повидла перейшли до мистецьких виставок, кінопоказів і вистав. Про це читайте у тексті.
Ірина Давосир

______________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

в

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!