Тиск на власників ТРЦ Victoria Gardens у Львові: у БЕБ відреагували

3204 0
Dragon Capital – одна з найбільших інвестиційних компаній України.
Фото: Варіанти

Фото: Варіанти

У Бюро економічної безпеки заявили, що заяви керівника інвестиційної компанії Dragon Capital Томаша Фіали про тиск з боку правоохоронців не відповідають дійсності. Про це йдеться у повідомленні органу. 

У вказаній заяві однієї з найбільших інвестиційних компаній України йдеться про звинувачення в ухиленні від сплати податків під час операції з продажу ТРЦ Victoria Gardens. Справу детективи територіального управління БЕБ у Києві відкрили ще у 2017 році, тобто до самого придбання, яке відбулось у 2018.  

За заявами Dragon Capital, вони надали усі потрібні документи та пояснення, а працівників компанії допитали: «Здавалося, усі питання із несплатою податків були зняті», – йдеться у заяві компанії.  

«Проте упродовж останніх кількох місяців ми зіткнулися з тим, що органи Бюро економічної безпеки України проявляють підвищену увагу до діяльності торгово-розважального центру Victoria Gardens (ТРЦ VG) у Львові – одного з ключових активів Dragon Capital, що був придбаний нами у турецьких бізнесменів у березні 2018 року», – вказують у пресрелізі. 

Зокрема, йдеться про те, що цього разу вже львівське теруправління БЕБ у травні цьогоріч звернулось до ТзОВ «Європоліс проперті холдінг» з вимогою надати тіж самі пояснення і документи по тій самій операції. Проте вже у іншій кримінальній справі. Після наданих пояснень компанія отримала вимогу з попередженням про можливе проведення виїмок та обшуків. 

Натомість у своїй заяві-відповіді БЕБ повідомило, що перше кримінальне провадження щодо ухилення від сплати податків (ст. 212 ККУ), яке проводило київське ТУ БЕБ, закрили 29 лютого 2024 року. 

«Що стосується кримінального провадження ТУ БЕБ у Львівській області – у травні цього року, в порядку визначення підслідності, воно було скеровано прокуратурою до БЕБ від Національної поліції України. В рамках перевірки викладених даних детективи направили запит про надання інформації на адресу згадуваної компанії. Наразі готуються матеріали про закриття цього кримінального провадження», – йдеться у повідомленні БЕБ. 

Також правоохоронці вказують, що заява про тиск на бізнес з боку детективів є маніпуляцією. 

«Оскільки, відповідно до чинного законодавства, саме здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні наділяє детектива процесуальними повноваженнями для збору та аналізу інформації, що дозволяє всебічно вивчити обставини справи», – вказали у Бюро. 

Dragon Capital – одна з найбільших інвестиційних компаній України, яка працює в сфері інвестицій та фінансових послуг. Компанія заснована європейським банкіром та аналітиком Томашем Фіалою спільно з українськими партнерами у 2000 році в Києві. Інвестиційним партнером, серед інших, є американський фінансист, біржовий інвестор Джордж Сорос.

Нагадаємо, що компанія Dragon Capital придбала проєкт індустріального парку «Рясне-2», що розташований на земельній ділянці площею 23,5 га у Львові.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!