У Львові планують розпочати реставрацію палацу Бесядецьких. Що відомо

1382 0
На перший етап протиаварійних робіт планують витрати 5 млн 78 тис. грн.
Фото: portal.lviv.ua

Фото: portal.lviv.ua

Раніше у інтерв’ю Tvoemisto.tv керівниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Тетяна Балукова розповідала, що пам’ятка архітектури XVIII ст. будівля палацу Бесядецьких наразі перебуває у аварійному стані та потребує реставрації. 

Та вже вчора, 27 березня, Львівський національний університет ім. Івана Франка оголосив тендер на проведення протиаварійних робіт-реставрації пам’ятки архітектури XVIII ст. будівлі палацу Бесядецьких. 

Наразі початкова вартість проєкту становить 5 млн 78 тис. грн. Аукціон на визначення підрядника проведуть вже 5 квітня, а виконати усі роботи планують до кінця поточного року. 

Як розповів Tvoemisto.tv керівник персцентру ЛНУ Олег Вівчарик, у 2023 році університет отримав схвалення Мінкульту на ескізний проєкт «Реставрація та пристосування памʼятки архітектури XVIII ст. будівлі палацу Бесядецьких з відтворенням східної та західної офіцин на пл. Галицькій, 10 у м. Львові». Проте, враховуючи складність робіт та аварійність об’єкту, усі роботи вирішили розділити на чотири етапи: 

  • протиаварійні роботи памʼятки;

  • реставрація палацу;

  • відбудова флігелів;  

  • благоустрій території. 

Цьогоріч запланували виконати лише перший етап робіт – виведення палацу з аварійного стану. 

Що ж до фінансування, то у тендері вказано, що кошти надійдуть з держбюджету. Та, як зазначили у Львівському національному університеті, йдеться саме про виділення зі спецфонду самого ж закладу освіти. На цей проєкт також шукають інвесторів, проте наразі таких не знайшли. 

Окрім того, раніше у інтерв’ю Tvoemisto.tv керівниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Тетяна Балукова розповідала, що місто пропонувало ЛНУ передати їм цю пам’ятку, аби задіяти кошти на реставрацію. Проте в університеті все ще вказують, що жодної пропозиції від міської ради не надходило. 

Також додамо, що, як розповіла Тетяна Балукова, місто пропонувало ЛНУ передати їм цю пам’ятку, аби задіяти кошти на реставрацію. Проте в університеті все ще вказують, що жодної пропозиції від міської ради не надходило.

Нагадаємо, що Релігійна організація УКУ звернулася до Львівської міської ради щодо оформлення постійного користування ділянкою вілли «Пристань», що розташована на вул. Парковій, 7. 

Довідка

Палац Бесядецьких – єдина збережена донині пам’ятка палацово-садибного типу XVIII століття у Львові, яка розташована у центрі Львова, навпроти пам’ятника королю Данилу та неподалік Галицького ринку, за адресою пл. Галицька, 10.

Назва «Бесядецьких» – одна з численних, яка закріпилася за палацом, але за час свого існування він неодноразово змінював власників. Палац, окрім родини Бесядецьких, протягом десятиліть належав також магнатам Бєльським, Потоцьким і Коморовським.

Першим власником був доктор медицини і райця львівського магістрату Карло Ґарані. У радянські часи в колишньому палаці була розташована обласна наукова бібліотека імені Ярослава Галана. Після проголошення незалежності через аварійний стан будівлі та загрозу знищення книгозбірні бібліотеку звідти перенесли, а приміщення передали Львівському національному університету імені Івана Франка.

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!