У Львові проводять реставрацію майже сторічної вілли. Що відомо та чи є на це дозвіл

5075 0
Йдеться про віллу на вул. Горбачевського, 19, яка наразі належить Національній академії наук і є у користуванні Карпатського відділення інституту геофізики імені Суботіна.
Фото: Гаряча Лінія Львова

Фото: Гаряча Лінія Львова

У четвер, 18 квітня, на Гарячій лінії Львова з’явилась публікація, у якій жінка скаржилась на демонтаж покрівлі вілли на вул.Горбачевського,19, яка має статус пам’ятки архітектури національного значення. Жінка зазначила, що роботи проводять без дозвільних документів та без вказання замовників і виконавців робіт. 

Як розповіла Tvoemisto.tv керівниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Тетяна Балукова, управління надавало висновки щодо проведення аварійно-відновлювальних робіт, адже наразі дах вілли перебуває в катастрофічному стані. 

«Тут тільки такий варіант – заміна конструкції даху та покриття. На сьогодні там висить паспорт-попередження», – вказала чиновниця. 

Окрім того, у вівторок, 23 квітня, група з управління охорони історичного середовища відправиться до вілли, аби уточнити на які саме роботи надали дозвіл та підтвердити факт виконання саме відновлення даху, а не будь яких інших несанкціонованих робіт. 

Також вона зазначила, що висновок, який надали в управлінні не є дозвільним документом, а отже розпорядник та підрядник, після його отримання, повинен був отримати і інші дозволи. Саме тому спеціальна група і відправиться на об'єкт, аби перевірити їхню наявність.

Вілла на Горбачевського, 19

Це двоповерхова вілла з цокольним поверхом, мансардою та високим двосхилим дахом. Колишній індивідуальний житловий будинок споруджений у 1929-1930 рр. за проєктом архітектурного бюро Альфреда Захарієвича. Цього року, до речі, відзначають 150 років з дня народження цього видатного архітектора доби сецесії і модернізованого неокласицизму початку ХХ ст.

Вілла на Горбачевського, 19 – остання з чотирьох приватних осель, в яких у Львові мешкала родина Захарієвичів. Батько Альфреда Захарієвича, професор Юліан Октавіан Захарієвич – лідер львівської архітектурної школи останньої третини ХІХ століття – був автором проєкту головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка». У віллі ж за сучасною адресою вул. Горбачевського, 19 мешкав його син з внуками. Їх можна бачити на фоні цього будинку на історичних фотографіях з родинного архіву.

Нині земельна ділянка на вул. Горбачевського, 19, площею 0,39 га, належить Національній академії наук і є у користуванні Карпатського відділення інституту геофізики імені Суботіна. Інститут отримав містобудівні умови та обмеження на будівництво поруч із віллою 5-поверхового житлового будинку ще у 2015 році. Частина квартир у ньому мала б дістатись науковцям. 

Коли на ділянці вирубали дерева, мешканці навколишніх будинків почали протестувати. У травні 2019 року виконавчий комітет Львівської міськради скасував містобудівні умови та обмеження, видані у квітні 2015 року, але Академія через суд відновила їх.

Виконком ЛМР також ухвалив рішення про створення зеленої зони на вулиці Горбачевського, 19 для створення там парку. Натомість управління земельних ресурсів має запропонувати іншу земельну ділянку для будівництва корпоративного житла на науковців інституту геофізики НАН України.

Нагадаємо, що нещодавно у Львові оголосили продаж історичної вілли «ŁOMNICA», яку збудували ще у 1911 році. 

Володимир Федорович

________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!