У Львові завершили другий етап ексгумації давніх поховань

2186 0
Під час другого етапу досліджували центральну алею цвинтаря.
фото: твоє місто

фото: твоє місто

У Львові на Личаківському військовому цвинтарі завершили другий етап досліджень та ексгумації давніх поховань. Йдеться про центральну алею цвинтаря. Фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля» працювали тут з кінця жовтня. Загалом знайшли останки 479 людей. Всі поховання – часів Другої світової війни та повоєнного періоду. 

Джерело: пресслужба ЛМР. 

Як розповів керівник Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета, 268 віднайдених останків були у 16 криптах у нижній частині алеї. А 211 - безпосередньо на алеї вище, як продовження рядів поховань цього поля.

«Тобто, коли будували меморіал у 1974 році, то в криптах перепоховали 268 останків. Це були і перепоховання з інших меморіалів. А решту поховань, які йшли по верхній частині газону через центральну алею, ніхто не ексгумовував. Під час будівництва меморіалу їх просто залили бетоном», – зазначив Святослав Шеремета.

Він додав, що інформація про те, що на центральній алеї може бути захоронено 3400 людей, не підтвердилася.

«На 340 плитах центральної алеї було викарбувано 3400 прізвищ нібито захоронених тут людей. Тепер маємо підтвердження, що це не відповідає дійсності», – додав Святослав Шеремета.

Читайте також: У Львові планують дослідити і перенести меморіальний комплекс «Пагорб Слави»

Зокрема, наступного року на Личаківському військовому цвинтарі планують провести третій етап досліджень та ексгумації поховань – на лівій частині газону.

Додамо, перший етап ексгумації поховань на Личаківському військовому цвинтарі завершили влітку цього року. Роботи проводили на газоні справа, вище місця поховань новітніх захисників України. Тоді знайшли останки 653 людей. З них 26 – періоду Першої світової війни, частина – Другої світової війни, та найбільше – повоєнного періоду. Знайдені поховання часів Першої світової війни будуть перенесені поруч, на поля № 84 та № 85. Натомість рештки з радянських часів перепоховають на одному з міських кладовищ. Додамо, роботи з ексгумації на Личаківському військовому цвинтарі відбуваються на підставі всіх необхідних дозволів та погоджень від органів місцевого самоврядування та Міністерства культури України. Також у Львові розпочали процедуру щодо проведення досліджень та можливого перенесення поховань І та ІІ світових війн із території Пагорба Слави. 

Нагадаємо, що Tvoemisto.tv розповідало історію цього кладовища і яким може бути новий меморіальний комплекс. Детальніше з цим ви можете ознайомитись за посиланням.

Для довідки

Історія «Марсового поля» у Львові тягнеться від минулого століття – це було місцем захоронення вояків австрійської армії і союзників, що полягли у Першій світовій війні. До 1927 року на полі було майже 5 тисяч окремих могил.

У 1946-1947 роках тіла ексгумували, а на цьому місці облаштували кладовище для солдатів СРСР та НКВДистів. У 70-х роках минулого століття на «Марсовому полі» створили меморіал та перепоховали жертв радянського терору із Замарстинівської в’язниці.

Сучасний вигляд меморіал отримав у 1974 році за проєктом Андрія Шуляра, Василя Каменщика і Володимира Бойка. Меморіал був утворений трьома рядами чорних гранітних плит з іменами загиблих і двома рядами червоних плит між ними. Це мало символізувати гвардійську стрічку. 

Юлія Кметик
____________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!